Skg Muğla İl Müdürü Dorum, Genel Sağlık Sigortası'nı Anlattı - Son Dakika

Skg Muğla İl Müdürü Dorum, Genel Sağlık Sigortası'nı Anlattı

06.01.2012 13:55
Skg Muğla İl Müdürü Dorum, Genel Sağlık Sigortası'nı Anlattı, System.String[]

SGK Muğla İl Müdürü Ayhan Dorum, uygulamaya giren Genel Sağlık Sigortası (GSS) hakkında açıklamalarda bulundu.

SGK Muğla İl Müdürü Ayhan Dorum, uygulamaya giren Genel Sağlık Sigortası (GSS) hakkında açıklamalarda bulundu. Kısa bir süre önce göreve başlayan Dorum, yeni uygulamayla birlikte Muğla'da 34 bin 571'i yeşil kartlı olmak üzere 93 bin 193 kişiyi GSS kapsamına almak izin çalışma yürüttüklerini söyledi.

SGK İl Müdürü Dorum, yeşil kart sahibi olanlar ve yeşil kartlı olmayanlardan herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanların GSS kapsamına alındığını belirtti. Muğla nüfusunun 817 bin 508 olduğunu kaydederek, "İlimizde GSS kapsamına alacağımız 93 bin 193 kişi içinde, hiçbir sosyal güvencesi olmayan 58 bin 622 kişi de var. Süresi dolan yeşil kartlı ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız, ocak ayı içinde gelir tespiti için ilgili valilik veya kaymakamlıklara mutlaka başvurmalı." dedi. Dorum, yeşil kart vizesi dolduğu halde bir ay içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat etmeyenlerden, asgari ücretin iki katı tutarı üzerinden hesaplanan GSS primi alınacağını hatırlattı. Asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar geliri tespit edilenlerden 2012 yılı boyunca yaklaşık 36, asgari ücretin iki katı geliri olanlardan 2012'nin ilk altı ayı için 106 ve ikinci altı ay için 112, asgari ücretin iki katından fazla geliri olanlardan ilk altı ay için 212, ikinci altı ay için 225 lira prim alınacağını ifade etti.

Skg Muğla İl Müdürü Dorum, Genel Sağlık Sigortası'nı Anlattı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Skg Muğla İl Müdürü Dorum, Genel Sağlık Sigortası'nı Anlattı - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı