ABD'li heykeltraş Slovenya'ya Trump'ın heykelini dikti! - Son Dakika
BBC

ABD'li heykeltraş Slovenya'ya Trump'ın heykelini dikti!

05.07.2019 13:09
ABD'li heykeltraş Slovenya'ya Trump'ın heykelini dikti!, System.String[]

Slovenya'da ABD'li sanatçı Brad Downey tarafından ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın gerçek boyutlarda bir heykel yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın Slovenya'da gerçek boyutlarda bir heykeli dikildi.

Melania Trump'ın doğduğu kasaba olan Sevnica yakınlarında dikilen ahşap heykel, ABD'li sanatçı Brad Downey'ın eseri.

ABD'nin Kentucky eyaletinde yaşayan Downey, eseriyle Melania Trump'ın kökeni ve yerli halkın buna tepkilerini araştırmayı hedeflediğini söyledi.

Yerli zanaatkarlar ve ve heykeltraşları da ahşap heykel için Downey'e yardımcı oldu.

Heykel "doğduğu yer Sevnica'yı selamlayan First Lady'i betimliyor".

HEYKEL BUGÜN ZİYARETE AÇILIYOR

Total Slovenia News haber sitesine göre heykel bugün Ta Eho (Eko) başlıklı bir serginin parçası olarak ziyarete açılacak.

Sergiyi düzenleyen Vzigalica Sanat Galerisi, Downey'nin Slovenya'yı ilk ziyaret ettiğinde ABD'nin First Lady'sinin kökeninin gündeme getirdiği soruları Eko ve Narsist mitolojisi kapsamında değerlendirdiğini açıkladı.

Posavje bölgesinde 5 bin nüfusu bulunan Sevnica'da Melania Trump'ın ünü sayesinde şarap, çikolata, çay, pasta gibi yerel ürünlere talep arttı.

Son Dakika Dünya ABD'li heykeltraş Slovenya'ya Trump'ın heykelini dikti! - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Çaykur Rizespor'un yeni teknik direktörü Bülent Uygun oldu Satış ve fiyatlardaki patlama devam edecek mi? Araç almayı düşünenler için hayati bilgi Terör örgütü PKK üyesi 3 terörist örgüte gönderilen 2 milyon dolarla yakalandı Evdeki eşyaları camdan atıp komşulara cinsel organını gösteren adam, iki saat sonra soyunup intihara kalkıştı Evli ve üç çocuk babası şahıs mezarlıkta ölü bulundu 'Tecavüzcü Coşkun' lakaplı Coşkun Göğen'e ilginç soru: O sahnelerde kadın oyunculara karşı bir şey hissettiniz mi? Eminönü'ndeki yoğunluğu anlatan muhabire canlı yayında küfür! Apar topar yayından çıktılar Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı