Şoför Öyle Bir Hareket Yaptı Ki... - Son Dakika

Şoför Öyle Bir Hareket Yaptı Ki...

17.02.2012 17:48

Bir otobüs şoförü, akıp giden trafiktte önünde giden bisikletli sürücüye sinirlenince dayanamayıp çarptı.

İngiltere'de şoförlüğünü yaptığı halk otobüsünü 'bir silaha' çeviren maganda şoför, ölüme sebebiyet vermek suçlamasıyla 17 ay hapis cezasına çarptırıldı.

29 yaşındaki Gavin Hill adlı şoför, Bristol'da yolda ilerlerken önündeki Phillip Mead adlı bisiklet sürücüsünün yavaş ilerlemesine sinirlendi. Daha sonra bisikleti sollamaya çalışan çılgın sürücü bir anda otobüsü bisikletin üzerine kırdı.

Otobüsün çarpmasıyla bisiklet ve sürücüsü metrelerce yolun kenarına fırladı. Olay güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Kazanın ardından Mead'ın bacağında ve bileklerinde kırıklar oluşurken, maganda şoför Hill de gözaltına alındı.

Dün mahkemeye çıkarılan Hill, 17 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme gerekçeli kararında bunun basit bir kaza olarak değerlendiremeyeceğini ve Hill'in, otobüsünü 'bir silah gibi kullanarak' bisiklet kullanıcısı Mead'i kasten öldürmeye teşebbüs ettiğini duyurdu.

Maganda şoförün kurbanı olan, iki çocuk babası, bilgisayar programcısı Mead'in ise bacağında ve bileklerinde oluşan kırıklar nedeniyle 2 hafta hastanede tedavi gördüğü ve aylardır işini yapamadığı belirtildi.

Şoför Öyle Bir Hareket Yaptı Ki...

- Kaynak: Diğer

Son Dakika Dünya Şoför Öyle Bir Hareket Yaptı Ki... - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı