Şoförün hatası öldürüyordu! Yaşlı kadın, hareket halindeki otobüsten böyle atladı - Son Dakika

Şoförün hatası öldürüyordu! Yaşlı kadın, hareket halindeki otobüsten böyle atladı

19 gün önce

Adana'da özel halk otobüsünde, hareket halindeyken kapıyı açarak yolculardan birinin düşmesine sebep olan şoför hakkında 1 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olayın kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Adana'da özel halk otobüsü şoförü Mesut U. hakkında hareket halindeyken kapıyı açarak yolculardan Salise Güngör'ün (77) düşüp yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla 1 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı. Güngör'ün düşme anında kaydedilen görüntüler, dava dosyasına delil olarak konuldu.

HAREKET HALİNDEKİ OTOBÜSTEN İNMEYE ÇALIŞMIŞTI

Kaza geçen mayıs ayında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kozan Caddesi üzerinde meydana geldi. Mesut U. yönetimindeki 01 J 0295 özel halk otobüsünde yolculuk yapan Salise Güngör, inmek istedi. Mesut U. ise hareket halindeyken kapıyı açtı. Güngör, düşerek yaralandı.

ŞOFÖRÜN 1 YIL 6 AY HAPSİ İSTENDİ

Cumhuriyet savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda Mesut U. hakkında 'taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma' suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.Adana 21. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesinde yer alan bilirkişi raporunda, Mesut U.'nun asli, Salise Güngör'ün tali kusurlu olduğu bildirildi.

Ayrıca, sürücünün, halk otobüsünü trafik kurallarına aykırı şekilde kapısı açık olarak sağa yanaştırdığı, bu sırada kadının düşerek yaralandığı anlatıldı.

GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Dava dosyasına talihsiz kadının düşme anına ait kamera görüntüleri de delil olarak konuldu. Görüntülerde, yolcunun ayağa kalktığı sırada sürücünün seyir halinde olmasına rağmen ön kapıyı açması ve kadının düşmesi, yer alıyor. Görüntüde sürücünün aracını durdurarak yolcuları indirdiği ve yaralı kadının yanına gittiği de görülüyor.

Şoförün hatası öldürüyordu! Yaşlı kadın, hareket halindeki otobüsten böyle atladı
Haber Yayın Tarihi: 29.01.2020 10:44 

YORUMLAR


Son Dakika

Sosyal medyadan pantolon sipariş etti, kutudan çıkanlar şoke etti
Dubai'de tatil yapan Ebru Polat, cesur mayosuyla poz verdi Savaş suçlusu olarak aranan DEAŞ'ın infazcısı Bursa'da yakalandı