Söğüt'te Yemek Yarışması - Son Dakika

Söğüt'te Yemek Yarışması

12.01.2012 10:40
Söğüt'te Yemek Yarışması, System.String[]

(KENTGES) çalışmaları kapsamında "Yöresel Yemekler" yarışması düzenlendi.

Söğüt'te, Kentlilik Bilinci Oluşturma Kurulu

(KENTGES) çalışmaları kapsamında "Yöresel Yemekler" yarışması düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bektaş Uçkun, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, yarışmayı geleneksel yemekleri yeni nesillere tanıtmak ve unutturmamak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Jüri üyelerinin beğenisine sunulan yemeklerden "un helvası" ile yarışmaya katılan Emine Darı birinci, "tarhana çorbası" ile Halit Yapraklı ikinci ve

"nohutlu mantı' ile Cennet Atamtürk de üçüncü oldu.

Kaymakam Vural Karagül ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Uçkun, dereceye giren Darı, Yapraklı ve Atamtürk'e çeşitli hediyeler armağan etti.

Ayrıca KENTGES çalışmaları kapsamında 2010-2011 eğitim öğretim yılında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi.

- BİLECİK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Söğüt'te Yemek Yarışması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot