Sokağa çıkma izni olmayan yolcuyu taşırken polisten kaçan taksi sürücüsü cezadan kurtulamadı - Son Dakika

Sokağa çıkma izni olmayan yolcuyu taşırken polisten kaçan taksi sürücüsü cezadan kurtulamadı

23.01.2021 16:53

Düzce'de sokağa çıkma izni olmayan yolcu taşıyan taksi sürücüsü, polis denetiminden kaçmaya çalışırken ekiplerin kovalamacası sonrasında yakalandı. Taksici, "Müşterim buradan dön dedi. Ben de müşterimin dediğini yaptım" diyerek kendini savundu. Uygulamadan kaçan taksici ve yolcuya cezai işlem uygulandı.

Düzce'de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Zonguldak-Düzce D-655 karayolunda Düzce Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince uygulama gerçekleştirildi. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sokakta olan araçlara yönelik yapılan uygulamada otomobiller tek tek denetlendi.

TAKSİCİ İLE POLİSLER ARASINDA KOVALAMACA YAŞANDI

Bu esnada polis ekiplerinin denetimi esnasında bir taksici uygulamayı görür görmez, geldiği istikamette geri geri giderek uygulamadan kaçmak istedi. Polis ekiplerinin dikkati sonrasında yapılan kovalamaca ile taksi yakalandı.

"MÜŞTERİMİN DEDİĞİNİ YAPTIM"

Uygulama noktasına geri getirilen taksiciye neden kaçtığı sorulunca "Müşterim buradan dön dedi. Ben de müşterimin dediğini yaptım. Herhangi bir evrak eksikliğim yok" dedi. Yapılan kontrollerde araç içerisinde bulunan S.D'nin sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında izni olmadığı tespit edilerek 3 bin 469 lira cezai işlem uygulandı.

Ayrıca araç sürücüsüne polis denetiminden kaçmak, ters şeritte gitmek suçlarından cezai işlem uygulandı.

Sokağa çıkma izni olmayan yolcuyu taşırken polisten kaçan taksi sürücüsü cezadan kurtulamadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sokağa çıkma izni olmayan yolcuyu taşırken polisten kaçan taksi sürücüsü cezadan kurtulamadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı Sivas'ta kar yağışı kenti beyaza bürüdü Engelli adamın darp sonrası ölümüne ikinci tutuklama Caner Erkin, Fenerbahçe'nin kazandığı Trabzonspor maçı sonrası sosyal medyadan takım arkadaşlarını kutladı Öğretmende mutasyonlu virüs tespit edildi, okulda büyük panik yaşandı Fahrettin Koca istifa mı edecek? Sosyal medya bu iddiayı konuşuyor Mahkemede uyuyakalan hakim, sosyal medyanın diline düştü İbrahim Tatlıses sevgilisi Gülçin Karakaya ile evlilik kararı aldı
23:53