Sokağa çıkma yasağında köpeklere ihtiyaç molası - Son Dakika

Sokağa çıkma yasağında köpeklere ihtiyaç molası

KORONAVİRÜS salgını tedbirleri kapsamında 31 il için alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağının 3'üncü gününde evcil hayvanları olan Antalyalılar, köpeklerinin günlük ihtiyaçlarını gidermek için kısa süreli sokağa çıktı.

Sokağa çıkma yasağında köpeklere ihtiyaç molası, System.String[]

KORONAVİRÜS salgını tedbirleri kapsamında 31 il için alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağının 3'üncü gününde evcil hayvanları olan Antalyalılar, köpeklerinin günlük ihtiyaçlarını gidermek için kısa süreli sokağa çıktı. Kimi evinin bahçesinde kimi de evlerinin hemen önünde köpeklerinin ihtiyaçlarını giderdi.

Maske takarak sokağa çıkan hayvanseverler, köpeklerinin ev içinde kesinlikle tuvaletlerini yapmadığını, mutlaka sokağa çıkması gerektiğini söyledi.

Burhanettin Onat Caddesi'nde evi bulunan Çağla Mutlu, 1 yaşındaki 'Behlül' ismini verdiği köpeğini evinin önünde gezdirdi. 15 dakika boyunca köpeğini gezdireceğini ve ihtiyacını giderir gidermez evine döneceğini belirten Mutlu, "Sokağa çıkma yasağının tüm kurallarına uyuyoruz. Köpeğimin sabah ve akşam olmak üzere iki kez sokağa çıkması gerekli. Çünkü doğal ihtiyaçları var. Bu nedenle caddede kısa bir yürüyüş yaptırıp, eve dönüyorum" dedi.

Portakal Çiçeği Bulvarı üzerindeki bir sitede yaşayan Ayşegül Yöntem ise 3 yaşındaki 'Pamuk' isimli köpeğini, bahçede yürüyüşe çıkardı. Eğitimli köpeklerin kesinlikle evde ihtiyaç gidermediğini anlatan Yöntem, "Pamuk sabah ve akşam olmak üzere iki kez sokağa çıkıp yürüyüş eşliğinde ihtiyacını gideriyor. Eğer çıkarmazsam, ne yaparsam yapayım evde ihtiyaç yapmaz ve hırçınlaşır. Bu nedenle evimizin önünde yarım saatlik ihtiyaç yürüyüşü yapıyoruz" diye konuştu.Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Okulları daha güvenli bir ortamda açabilmek için günde 100 bin test yapalım AK Parti'den döviz hareketliliğiyle ilgili açıklama: Ekonomik göstergelere bakmayanlar samimi değilsiniz Cinsiyetçi küfür eden Murat Övüç'e bir darbe daha! Yerine Yeşim Salkım çıkacak Güzel oyuncu Hande Soral, yeni imajıyla beğeni topladı Yunanistan ve Mısır'ın imzaladığı anlaşmaya Türkiye'den yanıt gecikmedi! Yeni Navtex ilan edildi Ünlü model Günay Musayeva, AVM çıkışı sütyensiz görüntülendi Bakan Koca, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini eleştirenlere İngilizlerin yayınıyla yanıt verdi Trabzonspor'la sözleşmesi sona eren Jose Sosa, Fenerbahçe'ye önerildi Konut ve taşıt kredisi faizleri yükseltildi "İnek sağmaya gidiyorum" diye evden çıkan Özlem'den 3 gündür haber alınamıyor İngiliz güzel Chloe Ferry, yeni kalça estetiği yaptırdıktan sonra objektiflere poz verdi Son Dakika: Galatasaray'a transfer olan Arda Turan'ın alacağı ücret belli oldu Barcelona, milli futbolcu Çağlar Söyüncü için Leicester City'ye 40 milyon önerdi "Çocukluk aşkıma geri döndüm" diyen Caner'den Fenerbahçe itirafı: Daha önce dönmek istedim ama olmadı 8 yaşındaki kardeşini katleden cani ağabeyin sözleri olaydan daha vahim: Bilerek ve isteyerek öldürdüm