Sivas'ta sokağa çıkması yasak olan vatadaş, Vali'ye yakalandı - Son Dakika

Sivas'ta sokağa çıkması yasak olan vatadaş, Vali'ye yakalandı

Sivas'ta yaşayan ve 65 yaş üstü olduğu için sokağa çıkması yasak olan 65 yaş üstündeki vatandaş, cadddede Sivas Valisi Salih Ayhan'la karşılaştı. "112'yi arıyorum cevap vermiyor" deyince Vali Ayhan 112'yi aradı ve telefon açıldı. Vali bunun üzerine vatandaşa "Şimdi sen yakalandın" dedi.

Sivas'ta sokağa çıkması yasak olmasına rağmen sokağa çıkan ve Vali'ye yakalanan yaşlı vatandaş, "112'ye ulaşamıyorum" dedi. Vatandaştan telefonunu isteyen vali 112'yi aradığında telefon ilk çalmada açıldı.

"ŞİMDİ SEN YAKALANDIN"

Sivas Valisi Salih Ayhan, koronavirüs önlemleri kapsamında Atatürk Caddesi'nde yoğunluk kontrolü yaptı. Kontroller sırasında yaşlı bir vatandaş Vali'nin yanına yaklaştı. Vali Ayhan, vatandaşın yaşının 65'in üstünde olduğunu öğrenince, "Şimdi sen yakalandın" şeklinde esprili bir dille evinde kalması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

VALİ, VATANDAŞIN TELEFONUNDAN 112'Yİ ARADI

Vatandaş ise günlerdir 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ulaşamadığı gerekçesi ile kendini savundu. Vali Ayhan, vatandaşın telefonundan 112'yi aradı. İlk çalmada telefon açılınca tebessüm eden Ayhan, araması halinde yaşlı vatandaşın taleplerinin Vefa Sosyal Destek hattına iletilmesi talimatını verdi.

Sivas'ta sokağa çıkması yasak olan vatadaş, Vali'ye yakalandı


Son Dakika

Acun Ilıcalı, yıllar önce davalık olduğu eski Survivor yarışmacısı Taner Tolga Tarlacı'ya resti çekti: Onunla asla çalışmam Kreşlerin açılmasıyla ilgili eleştiride bulunan Berna Laçin'e Zehra Zümrüt Selçuk'tan cevap Yeni sezonda jürilik yapacak olan Bülent Ersoy, ayda 3 milyon TL kazanacak Oyuncu Elçin Sangu'dan canlı yayında dili sürçen Esra Erol'a güldüren tepki Sembol oyununu kazanan Nisa, kadınların aç kalmasını istemediği için yemek ödülünü Evrim'le paylaştı Komedyen Cem Yılmaz, villasını 2 milyon dolara satışa çıkardı Murat Boz, O Ses Türkiye'den ayrıldı mı? Paylaşımı kafa karıştırdı Canlı yayında göğüsleri görünen jüri üyesi itiraf etti: Bilerek yaptım Karnı burnunda olan ünlü şarkıcı, mayo giyip denize koştu Caner Erkin'den Şükran Ovalı itirafı: İkna etmek için kapısında yattım Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi: Vatan hainleri, vicdansızlar Fenomen Jason Derula, matkapla mısır yeme videosu çekerken ön dişlerini kırdı İletişim ödülünde Cemal Can ile konuşan Danla Bilic, kendisine laf atan Yasin'e sert çıktı: Hesabınla vedalaş Acun Ilıcalı, anneliğini çok beğendiği Şeyma Subaşı'nı öve öve bitiremedi Şarkıcı Sinan Özen'in yenidoğan bebeği 6. kez ameliyat oldu