Sokak Köpekleri Aşılanıyor - Son Dakika

Sokak Köpekleri Aşılanıyor

07.09.2012 17:41
Sokak Köpekleri Aşılanıyor, System.String[]

Beylikdüzü'nde sokak köepklerine aşılama ve künyelendirme çalışmaları yapılıyor.

Başıboş sokak köpeklerine yönelik uygulanan rutin çalışma kapsamında Bizimkent Sitesi'ndeki sahipsiz köpekler toplanarak, aşılandı ve künyelendirildi.

Beylikdüzü Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, Bizimkent'te bulunan başıboş köpeklere yönelik aşılama, kısırlaştırma ve künyelendirme çalışmalarına başladı.

İlçe sokaklarında bulunan başıboş köpekler için yapılan çalışmalar kapsamında son olarak Bizimkent Sitesi'nde uygulama başlatıldı. Buradaki sahipsiz köpekler toplanarak, Beylikdüzü Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü. Künyesi bulunmayan köpeklerin, burada bakım, aşılama, kısırlaştırma ve künyelendirme işlemlerine tabi tutuldukları belirtildi. Sağlıklı hayvanların, işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar doğaya bırakıldığı, insanlara zarar verebilecek durumda olanların ise bakım merkezinde tedavi edilecekleri kaydedildi.

Rutin bir işlem

Sahipsiz hayvanlara yönelik bu işlemlerin rutin olarak sürekli yapıldığını dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, "Yerel yönetimler olarak sahipsiz hayvanlara gerekli kontrolü sağlamak ve vatandaşlarımıza yönelik muhtemel zararları bertaraf etmek istiyoruz. Ekiplerimiz başıboş havyarları periyodik olarak toplayarak muayene ediyor, gerekli aşılama ve benzeri işlemleri yapıyorlar.

Aralarında sorunlu olan köpekler de varsa, uzman veterinerlerimiz tarafından tedavileri bakım merkezimizde gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu hayvanları sahiplendirme projemiz de devam ediyor" dedi.

Sokak Köpekleri Aşılanıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sokak Köpekleri Aşılanıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi