Sokaklara PKK'lı Teröristlerin Kod İsimleri Verildiği İddiası - Son Dakika

Sokaklara PKK'lı Teröristlerin Kod İsimleri Verildiği İddiası

13.01.2012 12:40
Sokaklara PKK'lı Teröristlerin Kod İsimleri Verildiği İddiası, System.String[]

Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ve 25 meclis üyesi hakkında 70 sokağın adını terör örgütü mensuplarının kod isimleri verdikleri gerekçesiyle dava açıldı.

Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ve 25 meclis üyesi hakkında 70 sokağın adını terör örgütü mensuplarının kod isimleri verdikleri gerekçesiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Özel Yetkili 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede, Nusaybin Belediye Başkanı Gökkan ile meclis üyelerinin, Nusaybin'de 70 sokağın isminin değiştirilmesi yönünde meclis kararı aldıkları, söz konusu sokak isimlerinin terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alan örgüt mensuplarının kod isim olarak kullandıkları ve örgütü çağrıştıran isimlerden oluştuğunun tespit edildiği, dolayısıyla meclis iradesinin "örgütün propagandasının" yapılması yönünde geliştiği belirtildi.

İddianamede, aralarında Belediye Başkanı Gökkan'ın da yer aldığı 26 sanık hakkında Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi uyarınca "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan 5'er yıla kadar hapsi istendi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

- DİYARBAKIR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sokaklara PKK'lı Teröristlerin Kod İsimleri Verildiği İddiası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Son Dakika: Başakşehir, deplasmanda Leipzig'e 2-0 yenildi Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?