Sokakta Elektrik Kesintisi Tepkisi - Son Dakika
14 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Sokakta Elektrik Kesintisi Tepkisi

Sokakta Elektrik Kesintisi Tepkisi

05.01.2012 11:42

İzmir Konak İlçesi'nde bir sokağın sakinleri, 40 gündür akşam saatlerinde elektriklerinin kesilmesine tepki gösterdi.

İzmir'in Konak İlçesi'ndeki bir sokağın sakinleri, yaklaşık 40 gündür akşam saatlerinde elektriklerinin kesildiğini, yapılan çalışmalara rağmen sorunun kalıcı olarak çözülemediğini dile getirip, tepki gösterdi.

Vatandaşlar ayrıca, gündüz de voltajdaki düşmeler ve ani yükselmeler nedeniyle elektrikli eşyalarının bozulduğunu ileri sürdü.Yaklaşık 40 gündür saat 18.30 sıralarından sonra elektriklerinin kesildiğini belirten 1'inci Kadriye Mahallesi 697/7 Sokak sakinleri, eylem yaptı.

Sokak ortasında ateş yakan ve etrafında toplanan vatandaşlar, TEDAŞ'a dilekçe ile sorunu ilettiklerini, ancak haftalardır kalıcı bir çözüm bulunmadığını söyledi. Kesintiler nedeniyle sokak lambasının yanmadığını, belli bir saatten sonra dışarı çıkamadıklarını anlatan sokak sakinleri, biran önce sorunun kalıcı olarak çözülmesini istedi.

Sokak sakinlerinden ev hanımı Münevver Yertepen (45), "Elektrik faturalarını günü gününe ödüyoruz. Ancak TEDAŞ yetkilileri gelip soruna kalıcı bir çözüm bulmuyor. Gündüz elektriklerimiz geliyor, ancak voltajın bir düşük, bir yüksek olması sonucu evdeki elektrikli cihazlarımız bozuldu. Akşam 18.00'den sonra da sabaha kadar elektriklerimiz yok. 40 Gündür bu sorun devam ediyor. Çözüm bulunsun" dedi. Aynı sokakta oturan Ayten Aydın (68) da, "Evimiz mum doldu. Elektrik olmayınca ısıtıcımız çalışmıyor. Çocuklarımız akşamları ders çalışamıyor" dedi.

Vatandaşların tepki gösterdiği sırada, TEDAŞ adına hizmet verdiği belirtilen taşeron firma çalışanları, arızasının giderilmesi için çalışmaya başladı. Çalışma için elektrik diğeninin üstüne çıkan iki kişiden birinin ağzında sigara ile çalışması da dikkat çekti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sokakta Elektrik Kesintisi Tepkisi - Son Dakika


Advertisement