Söke Chp, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Unutmadı - Son Dakika

Söke Chp, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Unutmadı

24.01.2019 14:13
Söke Chp, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Unutmadı, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Yönetimi, 26 yıl önce katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu ve 18 yıl önce şehit edilen emniyet müdürü Gaffar Okkan'ı unutmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Yönetimi, 26 yıl önce katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu ve 18 yıl önce şehit edilen emniyet müdürü Gaffar Okkan'ı unutmadı.

İlçe merkezinde basın toplantısı düzenlenirken, CHP Söke İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya basın açıklaması yaptı. Toplantıda ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Müjgan Dalgıç ve Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel de bulundu.

Yapılan basın açıklamasında; "Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı; aydınlık gelecek, demokrasi ve tam bağımsız Türkiye umudu uğruna öldürüldüler. Uğur Mumcu; ulaştığı belgeleri açıklayabilen, ülkede ve bölgede yaşanan olaylar hakkında çözümlemeyle doğru tespitler yapabilen cesur bir gazeteciydi. Diğer taraftan terör örgütlerine verdiği mücadele, görev yaptığı doğu ve güneydoğuda halkçı tavırlarıyla dikkat çeken Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın da bugün ölümünün 18. Yıldönümü. 2001 yılında acı bir tesadüfle yine bir 24 Ocak günü Diyarbakır'da şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ı da saygıyla anıyoruz. Usta gazeteci Uğur Mumcu ile Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerini anarken; asıl yapılması gerekenin onlarla özdeşleşmiş kavramları anlamak, bu kavramları sahiplenmek, en önemlisi soran ve sorgulayan bir toplum olmamız gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz" dedi.

CHP Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel ise "Bu türlü cinayetlerin üzeri faili meçhul diye kapatılamaz. Failleri mutlaka ortaya çıkarılmalıdır" dedi. - AYDIN

Söke Chp, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Unutmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Söke Chp, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Unutmadı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emre Belözoğlu en büyük hayalini bu sözlerle anlattı: Bu memleketin çocuklarına F.Bahçe forması giydirmek istiyorum İstanbul'da tatil trafiği başladı, yoğunluk yüzde 53'e ulaştı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi