Söke Kadın Meclisi'nden "Panik Atak" Konferansı - Son Dakika

Söke Kadın Meclisi'nden "Panik Atak" Konferansı

18.02.2012 14:21
Söke Kadın Meclisi'nden

Son yılların gündemde en çok gelen psikiyatrik rahatsızlıklardan biri olan Panik Atak, Söke Kadın Meclisi'nin düzenlediği konferansın konusu oldu.

Son yılların gündemde en çok gelen psikiyatrik rahatsızlıklardan biri olan Panik Atak, Söke Kadın Meclisi'nin düzenlediği konferansın konusu oldu.

Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen konferansta Psikiyatrist Hekim Yalçın Yılmaz konuşmacı olarak yer aldı. İlginin yoğun olduğu konferanstan katılımcılar memnun ayrıldı.

"PANİK ATAĞI OLAN 10 DOKTOR GEZİYOR"

İstatistiklere göre panik atak rahatsızlığı olanların psikiyatrik bulguya kadar çeşitli şikayetlerle 10 doktor gezdiklerini belirten Psikiyatrist Hekim Yalçın Yılmaz, hastaların panik atak rahatsızlığına doktor doktor gezdikten sonra ikna olduklarını söyledi. Çarpıntı, kalp, uyuşma, bulantı, baş dönmesi gibi şikayetlerle doktorları gezen panik atak hastalarının durumları ile ilgili bilgi veren Yalçın Yılmaz; "Çekmeyen bilmez. Yaşayan bilir ve yaşayan için zor bir durumdur" dedi.

Anksiyete bozukluk rahatsızlıklarının içinde en zorlayanının panik atak olduğunu belirten Psikiyatrist Hekim Yalçın Yılmaz, "Elbette hastalarda görülen çeşitli şikayetlerin her biri direkt olarak panik atak'a bağlanamaz. Fiziki rahatsızlıklarla birlikte de panik atak görülebilir. Bu nedenle görülen şikayetlerin her biri dikkate alınmalı ve tetkikleri yapılmalıdır" dedi.

"KADINLARDA DAHA YAYGIN"

Panik Atak'ın 1980'li yıllarda hastalık konusu olarak tıbbi sıralamada yerini aldığını belirten Psikiyatrist Hekim Yalçın Yılmaz, Panik Atak'ın erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görüldüğünü söyledi. Anksiyete bozukluğunun küçük yaşlardan itibaren kendini gösterebildiğini, ergenlik döneminde fobik korkuların kendisini gösterdiğini belirten Yalçın Yılmaz; Panik Atak'ın daha çok ön yetişkinlik dönemi denilen dönemde ortaya çıktığını belirtti. - AYDIN

Söke Kadın Meclisi'nden Panik Atak Konferansı
Söke Kadın Meclisi'nden Panik Atak Konferansı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Söke Kadın Meclisi'nden 'Panik Atak' Konferansı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fatih Terim, Alanyaspor maçında Feghouli ve Belhanda'yı kulübeye çekti Galatasaray'ın 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu kadroya geri döndü Prof. Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı: Devletin araya girmesi lazım Avcılar'da komşularına baltayla saldıran 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı