Söke Ticaret Borsası'ndan Ziyaret - Son Dakika

Söke Ticaret Borsası'ndan Ziyaret

17.02.2012 14:49
Söke Ticaret Borsası'ndan Ziyaret, System.String[]

Söke Ticaret Borsası yönetimi, Tariş 131 No'lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi ziyaret etti.

Söke Ticaret Borsası yönetimi, Tariş 131 No'lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi ziyaret etti.

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bertan Balçık ve Yönetim Kurulu üyeleri, Tariş 131 No'lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Tariş 131 No'lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifinin yeni Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özer, Tariş Pamuk Kooperatifinin ortağına 2 milyon TL ürün borcu bulunduğunu, bu borcun Mart ayı içinde ödeneceğini belirterek, "2 bin 800 ton pamuk da emanette bekletiliyor. Tariş Söke Pamuk Kooperatifine güvenerek pamuğunu bekleten ortaklara da ayrıca teşekkür ederiz" dedi.

Söke Ticaret Borsası Başkanı Bertan Balçık ise, 2004-2005 yıllarında pamuk fiyatlarının 45 sent ile 75 sent arasında değiştiğini, devir stoğunun da 110 milyon balya olduğunu kaydederek, "Ama 2010 gelindiğinde dünyada pamuk stok devrinin 40 milyon balyaya düştüğünü görüyoruz ve bir anda dünyada pamuk fiyatları 2 katına yükseldi" diye konuştu.

Türkiye'nin ithal ipliğe gümrükte kota koyması sonucunda Hindistan'ın Türkiye'yi Dünya Ticaret Örgütüne şikayet ettiğini ifade eden Balçık, sanayicinin de ucuz Hindistan ipliğini almak için hükümeti sıkıştırdığını sözlerine ekledi.

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Söke Ticaret Borsası'ndan Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim İstanbul'da vatandaşlar 19.23'te hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı