Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika

Soma'daki Maden Faciası

22.05.2014 16:51
Soma'daki Maden Faciası, System.String[]

SAÜ'de okuyan öğrenciler, faciada hayatını kaybeden maden işçileri için mevlit okuttu SAÜ Rektörü Prof. Dr. Elmas: "Afeti yaşamış kentin üniversitesi olarak afetlere çok duyarlılık gösteriyoruz"

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencileri, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için Kur'an-ı Kerim okuyarak, dua etti.

SAÜ Öğrenci Konseyince Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda Kampüs Cami İmamı Ahmet Ali Kul, Aziziye Cami müezzini Cemal Uysal ve Yemenli öğrenci Ahmet Elezi, Kur'an-ı Kerim okudu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından öğrenciler, faciada hayatını kaybedenler için dua etti.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Soma'daki elim kazada hayatını kaybedenler için Allah'tan rahmet diledi.

"Afeti yaşamış kentin üniversitesi olarak afetlere çok duyarlılık gösteriyoruz" diyen Elmas, şunları kaydetti:

"İnşallah bir nebze de olsa geride kalanlara ve acıların paylaşılmasına katkıda bulunuruz' diye düşünüyorum. Öğretim elemanlarımızdan 15 kişilik grubu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla irtibatlandıracaktık, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) işi organize ettiğini öğrendik. AFAD koordinasyonunda afet sonrası çalışmalar için Soma'ya gidecekler. Bu arada bizim için çok önemli ülke Bosna Hersek'te sel felaketi oldu. Üniversitemizde de Bosnalı öğrenciler var. Onlara destek oluyoruz." - Sakarya

Soma'daki Maden Faciası

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun