Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika

Soma'daki Maden Faciası

14.05.2014 17:36
Soma'daki Maden Faciası

Bitlis'teki ticari taksi sürücüleri, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenler için araçlarına siyah kurdele bağladı.

Bitlis'teki ticari taksi sürücüleri, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenler için araçlarına siyah kurdele bağladı.

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında 238 kişinin hayatını kaybetmesi, tüm ülkeyi olduğu gibi Bitlis'i de yasa boğdu.

Soma halkının acısını paylaşmak adına araçlarına siyah kurdele bağlayan kentteki ticari taksi şoförlerinden Serdar Sözen, maden ocağında yaşanan olayda hayatını kaybeden maden işçilerine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Araçlarına bağladıkları siyah kurdele ile Soma halkının acısına ortak olduklarını vurgulayan Sözen, "Ülkemizin başı sağ olsun. Madende çok sayıda işçi hayatını kaybetti. Ülkede yas olduğu için biz de böyle bir karar aldık" diye konuştu.

Kentte hizmet veren telekom şirketi idari işler sorumlusu Yavuz İbiş de yaşanan facianın üzüntü verici olduğunu bildirerek, "Allah'tan, ülkemizde yaşanan bu acıların son bulmasını diliyoruz. Ülkede 3 günlük yas ilan edilmesinden dolayı biz de çalışmalarımıza ara verdik. Soma'da yaşanan acıyı biz de paylaşıyoruz" dedi. - Bitlis

Tatvan'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı Tatvan'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı Tatvan'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı Tatvan'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı Tatvan'da toz bulutları hayatı olumsuz etkiliyor Tatvan'da toz bulutları hayatı olumsuz etkiliyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'daki Maden Faciası - Son Dakika


Advertisement