Son Dakika Haberleri: Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerine robot yarışmasında mansiyon

Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerine robot yarışmasında mansiyon

14 gün önce

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Romanya'nın başkenti Bükreş'teki robot yarışmasında mansiyon kazandı.

Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerine robot yarışmasında mansiyon, System.String[]

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Romanya'nın başkenti Bükreş'teki robot yarışmasında mansiyon kazandı.

Yüksekokul müdürü Dr. Ayla Tekin, yaptığı açıklamada robot takımlarının Romanya'daki 12. Robochallenge'da "freestyle showcase" kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldüğünü belirtti.

Organizasyonun Avrupa'nın en büyük yarışmalarından biri olduğunu kaydeden Tekin, şöyle konuştu:

"Yüksekokulumuzun robot takımı 16 ülkenin ekipleriyle yarıştı. Yarışmada oldukça iyi performans sergileyen yüksekokulumuzun robot tasarımları katılımcılar ve jüri üyeleri tarafından oldukça beğeni toplayarak mansiyon ödülüne layık görüldü. Ülkemizi, Somamızı ve üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduğumuz Robochallenge 2019'da tüm desteklerle ve motivasyonla önümüzdeki yıl çok daha iddialı olarak katılmak üzere çalışmalarımız şimdiden başlatılmıştır."

Haber Yayın Tarihi: 05.11.2019 08:50 Kaynak: AATecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu
Dolunun vurduğu armutlardan pekmez yaptı! Kilosunu 30 TL'den satacak Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "Bay Kemal'e 5 koyun teslim edin kaybeder" sözüne yanıt verdi