Soma'ya BİLSEM müjdesi - Son Dakika

Soma'ya BİLSEM müjdesi

01.11.2019 10:52
Soma'ya BİLSEM müjdesi, System.String[]

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Soma'da Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) açılmasına karar verildiğini duyurdu.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Soma'da Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) açılmasına karar verildiğini duyurdu.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 5 ilçenin talepte bulunduğu BİLSEM için sadece Soma'ya onay çıktığını ifade etti.

Soma ve Kırkağaç'tan yaklaşık 100 öğrencinin haftanın belirli günlerinde Akhisar'da bulunan Bilim Sanat Merkezi'nde eğitim görmeye gittiğine işaret eden Özkan, "Bazen derslerinden erken çıkıp Akhisar'a yetişmek zorunda kalıyor, okuldaki derslerinden geri kalıyorlardı. Böylelikle bu sorun ortadan kalkmış oldu. Soma ve Kırkağaç'a hitap edecek olan Bilim Sanat Merkezi'nin yeri olarak Turgutalp Mahallesinde bulunan eski Üftade yurdu gösterildi. Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanıp en kısa zamanda eğitim öğretim hizmetine başlatılacaktır. Soma BİLSEM ilçemize öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'ya BİLSEM müjdesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz Eskort sitesine büyük darbe: 2 ayda bir milyona yakın para kazanmışlar