Soma'ya BİLSEM müjdesi - Son Dakika

Soma'ya BİLSEM müjdesi

01.11.2019 10:52
Soma'ya BİLSEM müjdesi, System.String[]

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Soma'da Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) açılmasına karar verildiğini duyurdu.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Soma'da Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) açılmasına karar verildiğini duyurdu.

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 5 ilçenin talepte bulunduğu BİLSEM için sadece Soma'ya onay çıktığını ifade etti.

Soma ve Kırkağaç'tan yaklaşık 100 öğrencinin haftanın belirli günlerinde Akhisar'da bulunan Bilim Sanat Merkezi'nde eğitim görmeye gittiğine işaret eden Özkan, "Bazen derslerinden erken çıkıp Akhisar'a yetişmek zorunda kalıyor, okuldaki derslerinden geri kalıyorlardı. Böylelikle bu sorun ortadan kalkmış oldu. Soma ve Kırkağaç'a hitap edecek olan Bilim Sanat Merkezi'nin yeri olarak Turgutalp Mahallesinde bulunan eski Üftade yurdu gösterildi. Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanıp en kısa zamanda eğitim öğretim hizmetine başlatılacaktır. Soma BİLSEM ilçemize öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'ya BİLSEM müjdesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü