Soma yangını kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi sürüyor - Son Dakika

Soma yangını kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi sürüyor

30.07.2021 09:42

Türkiye'nin güneyini esir alan alevler için ekiplerin mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu sabah Soma'daki yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Böylece yangın felaketindeki son durum 6 ilde 20 nokta olarak duyuruldu. Yangına sabah saatlerinde havadan müdahale yeniden başladı.

Ülkemizi esir alan yangınlar, üçüncü gününde de devam ediyor. Dün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; Adana, Antalya, Muğla, Mersin ve Osmaniye başta olmak üzere 21 ilde çıkan 63 yangının 42'sinin kontrol altına alındığı ve 21'inin ise devam ettiği söylemişti.

Soma'daki yangın kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi devam ediyor

SOMA'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Bu sabah Bakan Pakdemirli, Manisa'nın Soma ilçesinde devam eden yangının kontrol altına alındığını bildirdi. Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Manisa Soma yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Soma'daki yangın kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi devam ediyor

6 İLDE 20 YANGINA MÜDAHALE SÜRÜYOR

Türkiye'yi ağlatan orman yangınlarında son durum ise 6 ilde 20 noktada devam ediyor. Adana, Osmaniye, Antalya, Mersin, Muğla ve Kayseri'deki yangınları söndürmek için ekiplerin mücadelesi son sürat devam ediyor.

Soma'daki yangın kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi devam ediyor

MÜDAHALEDE KULLANILAN ARAÇLAR VE PERSONEL SAYISI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaklaşık 4 bin personel, yüzlerce araç ve ekipmanla 21 ilde çıkan orman yangınlarına karşı havadan ve karadan müdahale edildiğini bildirdi. "İlgili kurum ve kuruluşlar yaklaşık 4 bin personel, yüzlerce araç ve ekipmanla 21 ilimizde çıkan orman yangınlarına karşı havadan ve karadan müdahale ediyor." ifadelerini kullanan Altun, iki gün içerisinde çıkan 63 yangının 43'ünün kontrol altına alındığını ve söndürme çalışmalarının titizlikle sürdüğünü kaydetti.

Orman yangınlarına müdahalede 3 uçak, 9 İHA, 1 JCB, 38 helikopter, 620 arazöz, 63 su ikmal aracı, 39 su tankeri, 54 iş makinası, 2 TOMA, 9 tır, 184 arazi aracı, 45 itfaiye aracı, 21 araç, 2 ekskavatör, 46 ambulans, 13 UMKE aracı, 4 mobil komuta aracı, 4 bin personel ve 187 sağlık personeli yer aldı. Vatandaşların beslenme ve barınmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde 1 sahra mutfak kiti, 5 ikram aracı, 3 KYK yurdu ve 4 Milli Eğitim Bakanlığı pansiyonu vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca 20 bin 400 öğün yemek dağıtıldı.

Soma yangını kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi sürüyor

Son Dakika Güncel Soma yangını kontrol altına alındı! 20 noktada ekiplerin mücadelesi sürüyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Vitor Pereira için 22:49 Vitor Pereira için "Küçük aklıyla" ifadesini kullanan A Spor yorumcusuna taraftar ateş püskürdü Süper Lig'in gözü bu maçtaydı! Trabzonspor, Alanya karşısında liderlik fırsatını tepti: 1-1 22:09 Süper Lig'in gözü bu maçtaydı! Trabzonspor, Alanya karşısında liderlik fırsatını tepti: 1-1 Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti 21:32 Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti
Kaldığı otele 3 ayda 1 trilyon harcayan Bahar Candan: Aynı parayı herkes harcıyor 21:12 Kaldığı otele 3 ayda 1 trilyon harcayan Bahar Candan: Aynı parayı herkes harcıyor Son Dakika: Türkiye'de 27 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 206 kişi vefat etti, 27 bin 188 yeni vaka tespit edildi 20:28 Son Dakika: Türkiye'de 27 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 206 kişi vefat etti, 27 bin 188 yeni vaka tespit edildi Ağabeyi ve yengesini öldürüp tandıra gömen katil zanlısının ifadeleri kan dondurdu 19:15 Ağabeyi ve yengesini öldürüp tandıra gömen katil zanlısının ifadeleri kan dondurdu
Gökhan Çıra'yla yollarını ayıran Selin Ciğerci'nin serveti 120 milyon dolardan fazla 18:54 Gökhan Çıra'yla yollarını ayıran Selin Ciğerci'nin serveti 120 milyon dolardan fazla Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar 17:29 Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar
Advertisement