Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, geçici başbakan olarak Guuleed'i atadı - Son Dakika

Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, geçici başbakan olarak Guuleed'i atadı

25.07.2020 22:19
Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, geçici başbakan olarak Guuleed'i atadı, System.String[]

Somali'de Cumhurbaşkanı Mohamed Abdullahi Fermacu, güven oyunu kaybeden federal hükümetin ardından geçici başbakan olarak Mahdi Mohamed Guuleed'i atadı.

Somali'de Cumhurbaşkanı Mohamed Abdullahi Fermacu, güven oyunu kaybeden federal hükümetin ardından geçici başbakan olarak Mahdi Mohamed Guuleed'i atadı.

Somali'de millet meclisi bugün yapılan oylama ile federal hükümetten güvenoyunu geri almıştı. Oylama sonucu açıklayan Meclis Başkanı Mohamed Mursal Şeyh Abdurahman, "Bugünkü genel kurulda hükümete güvenoyu ile ilgili oylamada 170 milletvekili hükümetin güvenoyunu geri almak için 'evet' oyu kullandı ve 8 milletvekili de 'hayır' oyunu kullandı. Böylelikle hükümet düşürüldü" demişti. Meclis Başkanı Mursal, Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'dan yeni başbakan atamasını istemişti.

Cumhurbaşkanı Fermacu, yaptığı yazılı açıklamada meclis kararını kabul ettiğini ve kurulacak yeni hükümete kadar geçici olarak Mahdi Mohamed Guuleed başbakanlık görevini getirdiğini duyurdu. Guuleed'i bugün düşürülen hükümetin başbakan yardımcısı pozisyonunda bulunuyordu. - MOGADİŞU

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, geçici başbakan olarak Guuleed'i atadı - Son Dakika


Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi