Son Dakika Haberleri: Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed'den Aa'ya Ziyaret

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed'den Aa'ya Ziyaret

7 gün önce

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed ve berberindeki heyet, Anadolu Ajansı'nı (AA) ziyaret etti.

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed'den Aa'ya Ziyaret, System.String[]
Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed ve berberindeki heyet, Anadolu Ajansı'nı (AA) ziyaret etti.

Mohamed'i, AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu kabul etti.

Mutanoğlu, Mohamed'e ajansın faaliyetleri, yayın dilleri ve hedeflerinin yanı sıra kurumun uluslararası yapılanması ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyaretinin ikili ilişkilerin gelişmesine katkısına değinen Mutanoğlu, Türkiye'nin Somali'ye verdiği önemden bahsetti.

Mutanoğlu, Türkiye'nin, Batılı ülkelerin aksine, Somali halkının iyiliğini istediğine vurgu yaparak, "Gelişmiş ülkelerin halkları neye sahipse Somali halkının da onu hak ettiğini düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Mohamed de Mutanoğlu'na, İsrail'in AA'nın Gazze ofisine saldırısı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Türkiye ve Somali ilişkilerinin tarihi olduğunu söyleyen Mohamed, "Türkiye'yi ikinci evimiz gibi görüyoruz." dedi.

Mohamed, "2011'de Türk yardım kurumları bize açlıktan kurtulmamız için yardım etmeye gelmişti. 2019'da ise birçok Türk firması Somali'de iş yapıyor." şeklinde konuştu

"İkili ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz." diyen Mohamed, Somali Haber Ajansı ile AA arasında bir iş birliğini geliştirmekten memnuniyet duyacaklarını kaydetti. Mohamed ayrıca AA'yı Somali'de ofis açmaya davet etti.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 04:38 Kaynak: AA1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz! İşte En Pahalı ve En Ucuz Mobil İnternet Kullanan Ülkeler Hint Düğünlerinde Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar AA Muhabiri Abdülkadir Nişancı, Memleketi Bayburt'ta Son Yolculuğuna Uğurlandı Rusya 20 Ton Çilek ve Kayısıyı Türkiye'ye Geri Gönderdi