Son Dakika Haberleri: Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Mohamed'den Aa'ya Ziyaret

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Mohamed'den Aa'ya Ziyaret

9 gün önce

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed ve berberindeki heyet, Anadolu Ajansı'nı (AA) ziyaret etti.

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Abdinur Mohamed ve berberindeki heyet, Anadolu Ajansı'nı (AA) ziyaret etti.

Mohamed'i, AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu kabul etti.

Mutanoğlu, Mohamed'e ajansın faaliyetleri, yayın dilleri ve hedeflerinin yanı sıra kurumun uluslararası yapılanması ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyaretinin ikili ilişkilerin gelişmesine katkısına değinen Mutanoğlu, Türkiye'nin Somali'ye verdiği önemden bahsetti.

Mutanoğlu, Türkiye'nin, Batılı ülkelerin aksine, Somali halkının iyiliğini istediğine vurgu yaparak, "Gelişmiş ülkelerin halkları neye sahipse Somali halkının da onu hak ettiğini düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Mohamed de Mutanoğlu'na, İsrail'in AA'nın Gazze ofisine saldırısı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Türkiye ve Somali ilişkilerinin tarihi olduğunu söyleyen Mohamed, "Türkiye'yi ikinci evimiz gibi görüyoruz." dedi.

Mohamed, "2011'de Türk yardım kurumları bize açlıktan kurtulmamız için yardım etmeye gelmişti. 2019'da ise birçok Türk firması Somali'de iş yapıyor." şeklinde konuştu

"İkili ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz." diyen Mohamed, Somali Haber Ajansı ile AA arasında bir iş birliğini geliştirmekten memnuniyet duyacaklarını kaydetti. Mohamed ayrıca AA'yı Somali'de ofis açmaya davet etti.
Somali Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Mohamed'den Aa'ya Ziyaret
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:04 Kaynak: AABakan Soylu, "Yarın Eyvah Para Etmez" Deyip Uyardı: Türkiye'ye Saldırabilirler Suriyeli Sığınmacının "Kafa Kesmek İstiyorum" Sözleri Büyük Tepki Çekti Bilic, Süper Lige Dönüyor Akıncı İHA İçin Geri Sayım Başladı!