Somali Puntland'dan BUSMEK çıkarması - Son Dakika

Somali Puntland'dan BUSMEK çıkarması

31.08.2016 10:31
Somali Puntland'dan BUSMEK çıkarması, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Somali Puntland'dan gelen konuklarını ağırladı.

Somali Puntland Federe Devleti Başkanı Abdiweli Ali Gaas ve beraberindeki heyet, Türkiye programı kapsamında BUSMEK'i ziyaret etti.

Somali Puntland Federe Devleti Başkanı Abdiweli Ali Gaas'a Bursa ziyaretinde Ticaret ve Sanayi Bakanı Abdiweli Hersi Abdille, Özel Kalem Müdürü Deeq Suleyman Yusuf, Başdanışman Abdirrahman Warsame Abdi, Danışman Muktar Abdisalam Suleyman ve Doğal Kaynaklar Petrol ve Doğalgaz İdaresi Başkan Yardımcısı Abdiaziz Mohamud Ali de eşlik etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü İbrahim Karaman ve BUSMEK Yöneticisi Eyüp Arda'nın karşıladığı heyete Merinos Kurs Merkezi'nde sınıfları inceledikten sonra BUSMEK'in işleyişi ve eğitimleri hakkında sunum yapıldı.

Çini atölyesini ilgiyle inceleyen heyet, geleneksel yöntemlerle Çini'nin uygulamalı olarak nasıl sırlandığını ve fırınlandığını yakından görme fırsatı buldu. Ardından ebru atölyesini gezen konuklar, ebru sanatının yapılışını, tarihsel bilgileri, araç gereçlerinin doğal yollarla nasıl elde edildiğini işin ustasından öğrenerek ebru sanatına hayranlıklarını ifade etti. Daha sonra kursiyer ürünlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu BUSMEK Satış Ofisi'nde heyete Bursa'yı temsilen Yeşil Türbe çinisi hediye edildi.

Somali Puntland'dan BUSMEK çıkarması

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Somali Puntland'dan BUSMEK çıkarması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Vaka sayıları düşmezse uzun süreli kapanma gündemimizde Beşiktaşlı Mensah'tan şampiyonluk paylaşımı: Sonunda deniz kenarında Türk çayı içeceğiz CHP'de bir taciz iddiası daha! Mağdur kadının ifadeleri kan dondurdu Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?