Son Dakika: 4 ilde kar yağışı nedeniyle okullara ara verildi - Son Dakika

Son Dakika: 4 ilde kar yağışı nedeniyle okullara ara verildi

13.01.2022 22:47

Yoğun kar yağışı etkisini iyice artırırken bazı illerden peş peşe tatil haberleri geldi. Van, Kars, Konya'nın 11 ilçesinde ve Ordu'nun 6 ilçesinde yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.

Son günlerde yapılan kar uyarılarının ardından başlayan yağış etkisini artırırken bazı il ve ilçelerden art arda yüz yüze eğitime ara verildi. Bu iller arasında Van, Kars, Konya, Karaman ve Ordu bulunuyor.

VAN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Van'da akşam saatlerine etkili olan kar yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kar nedeniyle il genelinde ilk, orta, liselerde eğitim- öğretime 1 gün ara verildi. Öte yandan, Halk Eğitim, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri de yarın kapalı olacak. Ayrıca, engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün için idari izinli sayılacak.

KARS'TA BİR GÜN ARA

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimin 14 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

KONYA'DA 11 İLÇE

Konya'da salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Bozkır, Hüyük, Sarayönü, Ahırlı, Çumra ve Seydişehir ilçeleri ile Meram ilçesinin eskiden köy ve belde statüsünde olan bazı mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği duyuruldu. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

ORDU'DA 6 İLÇE

Ordu'da yüksek kesimli ilçelerinde etkili olan kar, eğitimin aksamasına neden oldu. Kar yağışının yoğun olduğu Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Perşembe ve Mesudiye ilçelerindeki kaymakamlıklarca alınan karar doğrultusunda eğitim- öğretime 1 gün ara verildi.

KARAMAN'DA 4 İLÇE

Karaman Valiliğinden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde 14 Ocak Cuma günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, belirtilen tarihte taşıma kapsamındaki öğrencilere çevrim içi ortamda eğitimlerin gerçekleştirileceği kaydedildi. Ayrıca Ayrancı, Kazımkarabekir, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

YORUMLAR (2)
  • Teoman Güneş: Ne olursunuz artık yeni bir haber yeni bir dünya istiyorum ben ve çocuklarım için farklı bir haber. Mesela kara kışa hiç bir doğa olayına karşı karşıya eğitim okul kapanmadı diye. Çocuklar bizim geleceğimiz. Tek nefesimiz onlar için. Ne olursunuz ışıklarını sönnesin. Onlar için güzel haberler duyalım Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
SPOR Bakan Kasapoğlu, sahnede ezgi seslendirdi SPOR Bakan Kasapoğlu, sahnede ezgi seslendirdi 'İz Bırakan Ezgiler', 5. İslami Dayanışma Oyunları için okundu 'İz Bırakan Ezgiler', 5. İslami Dayanışma Oyunları için okundu Ordu'da kulübe yangınında piknik tüpü bomba gibi patladı Ordu'da kulübe yangınında piknik tüpü bomba gibi patladı

Son Dakika Yaşam Son Dakika: 4 ilde kar yağışı nedeniyle okullara ara verildi - Son Dakika


Advertisement