Son Dakika! ABD Başkanı Trump: Büyük zafer kazandık, oyları çalmaya çalışıyorlar ama buna izin vermeyiz - Son Dakika

Son Dakika! ABD Başkanı Trump: Büyük zafer kazandık, oyları çalmaya çalışıyorlar ama buna izin vermeyiz

04.11.2020 08:47

Son dakika! ABD başkanlık seçimlerinde ilk veriler açıklanmaya başladı. Trump, Twitter paylaşımında "Büyük zafer kazandık. Oyları çalmaya çalışıyorlar, buna izin vermeyiz" dedi. Twitter ise Trump'ın bu paylaşımına dakikalar içerisinde erişim kısıtlaması getirdi.

ABD'de 56. başkanlık seçimlerinde oy kullanma işlemi sona erdi. Eyaletlerde ilk sonuçların açıklanmasıyla demokratların adayı Joe Biden, 238 delege kazandı. Trump ise 213 delege kazanmış durumda. Ülkede başkanlık koltuğuna ise 270 delegeye ulaşan aday oturacak.

"OYLARI ÇALMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Mevcut başkan Donald Trump ve Joe Biden'ın yarıştığı, Beyaz Saray'da 4 yıl boyunca görev yapacak ismin belirleneceği seçimlerde ilk verilere göre geride kalan isim Trump oldu. Hem delege sayısında hem de oy oranında Biden önde görününce, Trump aktif olarak kullandığı Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Trump, "Büyük zafer kazandık. Oyları çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Kapandıktan sonra oy kullanılamaz!" dedi.

TWİTTER'DAN SANSÜR GELDİ

Twitter ise bu tweetten sadece dakikalar sonra, söz konusu paylaşıma "doğruluk kontrolü uyarısı" verdi. Uyarıda, "Bu twette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır." ifadeleri yer aldı.

Son Dakika! ABD Başkanı Trump: Oyları çalmaya çalışıyorlar, buna izin vermeyiz

BIDEN UMUDUNU KORUYOR

Trump'ın paylaşımında sonra bir tweet de rakibi Joe Biden'dan geldi. Biden, açıklamasında "Seçimi kazanma yolunda olduğumuza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Son Dakika! ABD Başkanı Trump: Büyük zafer kazandık, oyları çalmaya çalışıyorlar ama buna izin vermeyiz

Son Dakika Güncel Son Dakika! ABD Başkanı Trump: Büyük zafer kazandık, oyları çalmaya çalışıyorlar ama buna izin vermeyiz - Son Dakika


YORUMLAR (14)
  • Galiba: Bizimkine sormuşa benziyor,18 yıldır alıyorsunuz,nasıl yapıyorsunuz bu işi bir iki puanla önde.Iyi ders vermiştir. Kedi trafo hikayesini,birşeyler olmasada yine birşeyler oluyor hikayelerini. Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi