Son Dakika Haberleri: ABD Mısır'a Yaptığı Askeri Yardımları Durdurdu!

ABD Mısır'a Yaptığı Askeri Yardımları Durdurdu!

11 ay önce

ABD, Mısır'a yaptığı askeri yardımları askıya aldı. Karara gerekçe olarak, Sisi yönetiminin demokrasi ve insan hakları yönünde ilerleme kaydetmemesi gösterildi.

ABD'nin, Mısır'a yaptığı askeri yardımı "insan hakları ve demokrasi alanında gelişme göstermediği" gerekçesiyle dondurmayı planladığı bildirildi.

SİSİ YÖNETİMİNDEN DUYULAN RAHATSIZLIK DİLE GETİRİLDİ

ABD'nin, insan hakları ve demokrasi alanında ilerleme sağlanamadığı gerekçesiyle Mısır'a yapacağı yardımların bir kısmını iptal edeceği bir kısmını ise donduracağı belirtildi. Reuters'ın Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD yönetiminin, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es- Sisi yönetimindeki Mısır'da demokrasi ve insan hakları ihlallerinden rahatsızlık duyduğu ifade edildi.

GELİŞİM GÖSTERİRSE 195 MİLYON DOLAR ÖDENECEK

Bu rahatsızlık nedeniyle ABD yönetiminin Mısır'a yaptığı yıllık askeri ve finansal yardımlarda düzenlemeye gitme kararı almayı planladığı bildirilen haberde, ABD'nin bu yardımların 95,7 milyon dolarını ödememe, 195 milyon dolarını da ertelemeyi tasarladığı kaydedildi. Mısır'ın insan hakları ve demokrasi konularında gelişim göstermesi halinde ertelenmesi planlanan 195 milyon dolarlık yardımın ödenebileceği belirtildi.

ABD, MUHALEFETİN KISITLANMASINDAN HOŞNUT DEĞİL

Haberde, ABD yönetiminin, özellikle sivil toplum örgütlerini ve muhalefeti ciddi biçimde sınırlandıran Kahire'ye bu konuda duyulan hoşnutsuzluğu göstermek için bu kararı almayı planladığı vurgulandı. ABD, her yıl Mısır'a 1,3 milyar dolar askeri yardım yapıyor.
Elazığ'da Kaybolan 4 Yaşındaki Miray Ece Yılmaz Bulundu İnce'nin, Kendisine Seslenen Kadına Verdiği Tepki İzmir Mitingine Damga Vurdu!

Sürü Sahibi, Yıldırım Düşmesi Sonucu Telef Olan Keçilerine Sarılarak Ağladı