Son Dakika Haberleri: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton: Suriye Konusunda Türkiye ile Askeri Görüşmeler Devam Edecek

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton: Suriye Konusunda Türkiye ile Askeri Görüşmeler Devam Edecek

5 gün önce

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ile diyalog halinde olduğunu ve önümüzdeki hafta da askeri düzeyde irtibatın sürdürüleceğini açıkladı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, geçiğimiz Salı günü Türk ve ABD'li askeri heyetler arasında gerçekleşen Suriye görüşmelerinin önümüzdeki hafta da devam edeceğini bildirdi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton - Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ile ABD arasındaki askeri düzeydeki görüşmelerin önümüzdeki hafta devam edeceğini söyledi. Bolton ayrıca 'Türkiye ve Suriye ile durumun kötüleşmesine izin vermememiz kritik önemde' ifadelerini kullandı.

John Bolton geçtiğimiz günlerde Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la bir araya gelmiş, ikilinin görüşmesinde Suriye'deki son gelişmeler masaya yatırılmıştı.

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD heyetini kabul etti.

HEYETLER BİR ARAYA GELDİ

Milli Savunma Bakanı Akar, geçtiğimiz Salı günü ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford'u kabul etmiş, görüşmeye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler de katılmıştı.

Kabulde, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler, ABD'nin bölgeden çekilmesi, terör örgütü PKK/YPG'ye verilen silahların geri alınması ve DAEŞ dahil terör örgütleriyle mücadele konuları masaya yatırılmıştı.

TÜRKİYE, ABD'YE HEYET GÖNDERİYOR

Öte yandan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet 5 Şubat'ta ABD'ye gidiyor. Washington'da yapılacak toplantıda Suriye, PKK ve konsolosluk konularının ele alınacağı öğrenildi.

Bakan Akar Sınırda Açıkladı: Planlama Tamam, Önümüzde Münbiç ve Fırat'ın Doğusu Var

Dışişleri Bakanlığı, ABD Askerlerine Yapılan Bombalı Saldırıyı Kınadı Türk Rapçi Çağrı, Almanya'nın Popstar'ına Damga Vurdu

Katarlı Firmalar, Türk İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi Ekonomik Düzenlemelere İlişkin Torba Kanun Kabul Edildi