Son Dakika: Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor - Son Dakika

Son Dakika: Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor

16.10.2020 15:13

Son dakika: Yeni istihdam paketine ilişkin açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılmasına çalışıyoruz." dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, yeni istihdam peketinin detaylarını anlattı. Teklifin 43 maddeden oluştuğunu belirten Muş, "Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi ekonomik piyasa araçlarının Türkiye'ye getirilmesinin önünü açıyoruz. Bununla ilgili vergi talep edilmeyecek. Yurt içinde de döviz, altını bulunanları, bunların resmi deftere kaydedilmesi durumunda yine vergi aranmayacaktır. Süresini de 30 Haziran 2020'ye kadar şu an itibariyle belirlemiş durumdayız. İstedikleri kadar getirebilirler, rahat bir şekilde Türkiye'ye transferini gerçekleştirip vergiye tabii olmadan kayıt altına alabilirler" dedi.

"VERGİ VE SGK PRİM BORCU YAPILANDIRMA ÇALIŞMAMIZ VAR"

Vergi yapılandırmasına ilişkin Muş "Vergi affı demeyelim de vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırma çalışmamız şu an var. Teknik kısımlarını tamamlamaya çalışıyoruz. Kanun teklifimizin görüşmeleri esnasında Plan bütçe Komisyonumuza bunu sunacağız." açıklamasında bulundu.

KOŞULLAR NASIL OLACAK?

Yapılandırmaların nasıl yapılacağına dair Muş "Geçmişte yaptıklarımız var. Onlara benzer olacak. Teknik kısımlar devam ettiği için, onları komisyon aşamasına bu tekliflerimizi vereceğimiz zaman sizinle paylaşacağız. Vergi ve SGK yapılandırması üzerine çalışıyoruz." yorumunu yaptı.

SİCİL AFFI İLE İLGİLİ HAZIRLIĞINIZ VAR MI?

Uzun süredir beklenen sicil affına ilişkin Muş "Şu an onunla ilgili bir çalışmamız yok. Daha önce biliyorsunuz pandemi sürecinde yapmıştık bunu. Bu teklimizde şu an yok. Şu an söz konusu değil." dedi.

Son Dakika: Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (45)
  • Ss : Bu memlekete cergi verenlerin hepsi keriz ve bende bunlardan biriyim 20 yildir tum vergilerimi veriyorum ama bir gun bir iyiniuet olmadi hirsiz olana vergi vermeyene habire indirim habire af bize gelince babayi gosteriyorlar bundan sonrada ben babayi gosterecem bir kurus vergi vermiycem her sene iflas gostercem madem insanlari keriz yerine koyuyorsunuz biz vergiyi verirken yetime oksuze gider onlarin hakki diye verirken devletin her basina gelen farkli bir hirsiz ve hirsizin tarafini tutuyorlar nir kurus hakkim varsa haram zikkim olsun Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Ayvaz Müh : İdarecilerinize sövmeyiniz,onlar için şöyle deyiniz Allah cc ümmettin idarecilerine hidayet,merhamet,adalet,islm namına hayırl işler yapmayı nasib etsin.Bu minval üzere nekadar merhamet ve adaletli olurlarsa Allah cc da onlara yardım edip ummadıkları yerden eksilen kasalarını dolduracaktır.Vesselam. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti