ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor - Son Dakika

ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor

Sivas'ta yaşayan Ersoy Yeter, bir ATM'den çektiği 50 lirayı başka bir ATM'ye yatırmak isterken, ilginç bir olayla karşılaştı. Paranın üstünde 2 şerit olduğunu ve paranın 1 santim kaydığını fark eden Yeter, paranın gerçek olduğunu bankada doğruladı. Şimdi parayı satın alması için koleksiyoncuları bekliyor.

Sivas'ta yaşanan olayda, bir giyim mağazasında çalışan, evli ve 3 çocuk babası Ersoy Yeter (40), para çekmek için bir bankanın ATM'sine gitti. Çektiği parayı daha sonra başka bir bankaya yatırmaya çalışan Yeter, ATM'nin 50 TL'yi geri iade ettiğini gördü. Parayı inceleyen Yeter, üzerinde 2 şerit halinde çizginin olduğunu ve parada 1 santimlik kayma olduğunu fark etti. Banka görevlisine parayı gösteren Yeter, paranın sahte olmadığını ve sadece baskı hatası olduğunu öğrendi.

"ATATÜRK RESMİNİN BURUN VE KULAK HİZASINDA ÇİZGİ VAR"

Parayı ilk çektiğinde dikkat etmediğini belirten Ersoy Yeter, "Parayı başka bir ATM'ye yatırmaya götürdüm. Bu sırada sayarken fark ettim. ATM kabul etmedi. Baktığımda paranın baskısında kaymanın olduğu ve Atatürk resminin kulak ve burun hizasından iki çizginin geçtiğini gördüm. İlk gördüğümde böyle bir hata nasıl yapıldı diye düşündüm. Hata olsa bile ATM'nin bunu bana vermesi de şaşırttı. Sahte olduğunu düşündüm ve bankaya sordum. Parayı incelediler, gerçek olduğunu ve sadece baskı hatası olduğunu söylediler" dedi.

"PARAYA HENÜZ BİR DEĞER BİÇMEDİM"

Bu tür paraların koleksiyoncuların ilgisini çektiğini belirten Yeter, "Meraklısı olan koleksiyoncular benimle irtibata geçebilir. Ben bunun için herhangi bir fiyat belirlemedim. Böyle bir parayla ilk defa karşılaştım" ifadelerine yer verdi.

ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor
ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor
ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2020 12:20 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor - Son Dakika

YORUMLAR (27)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Tayyip Erdoğan'dan sonra siyaset yapmayacağım Erdoğan'ın imzasıyla 6 üniversiteye rektör atandı Bakan Soylu, Cübbeli Ahmet'in "Selefi dernekleri silahlanıyor" iddiasıyla ilgili konuştu: Bildiklerini anlatacak Bakan Soylu'dan çok tartışılacak gönderme: AYM Başkanı'nın aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41'ini FETÖ'den ihraç ettim Ünlü Instagram modeli Monique Agostino, hırsızlık suçundan 24 ay hapis cezasına çarptırıldı Fenerbahçe, Nazım Sangare ile 4 yıllık sözleşme imzaladı Ankara'daki sağlık çalışanlarına saldırı girişiminin fotoğraf kareleri ortaya çıktı Abdurrahim Albayrak'ın "Beyaz sayfa açalım" sözlerine Terim'den tepki: Aynı fikirde değilim, buna mecbur da değilim