Son Dakika Haberleri: Avrupa Konseyinden OHAL Açıklaması: Sürecin Sona Ermesinden Memnuniyet Duyuyoruz

Avrupa Konseyinden OHAL Açıklaması: Sürecin Sona Ermesinden Memnuniyet Duyuyoruz

5 ay önce

Avrupa Konseyi, Türkiye'deki OHAL'in kaldırılma kararı için, "OHAL süresinin tekrar uzatılmamasından ve bu sürecin sona ermesinden memnuniyet duyuyoruz" ifadesini kullandı.

Avrupa Konseyi, Türkiye'de olağanüstü halin (OHAL) tekrar uzatılmaması yönünde karar alınmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

"SÜRECİN SONA ERMESİNDEN MEMNUNİYET DUYUYORUZ"

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Sözcüsü Daniel Holtgen, Avrupa Konseyinin sürekli olarak OHAL'in kaldırılması yönünde çağrıları olduğunu anımsatarak, "OHAL süresinin tekrar uzatılmamasından ve bu sürecin sona ermesinden memnuniyet duyuyoruz." dedi.

TERÖRLE MÜCADELE İÇİN HAZIRLANAN KANUN TASARISINI DEĞERLENDİRDİ

Avrupa Konseyinin terörle mücadele kapsamında hazırlanan kanun tasarılarının farkında olduğunu aktaran Holtgen, "Genel Sekreter Thorbjorn Jagland, bu çerçevede düzenlenen tüm mevzuatın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'yle uyumlu olması gerektiğini kaydetmektedir." diye konuştu.

"TÜRKİYE'YE GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ"

Holgten, Avrupa Konseyinin Türkiye'ye gerekli desteği sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun da hızlı şekilde başvuruları değerlendirmeye devam etmesi gerektiğinin altını çizen Holgten, bu şekilde başvuruların gözden geçirilebileceğini ve kararların verilebileceğini sözlerine ekledi.
ABD'li Oyuncu Sarah Jessica Parker'ın, Demirtaş'ın Kitabını Neden Okuduğu Belli Oldu 18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor

Terör Örgütü PKK, Sincar'da Kapı Kapı Gezmesine Rağmen Türkiye Karşıtı Gösteriye Destek Bulamadı