Son Dakika Haberleri: Bakan Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile telefonda görüştü

Bakan Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile telefonda görüştü

28 gün önce

Telefonda görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Güvenli Bölge'nin oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılması hususunda mutabık kaldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bu gün telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki bakan Güvenli Bölge'nin oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılması hususunda mutabık kaldı.

GÜVENLİ BÖLGENİN HEMEN OLUŞTURULMASI KONUSU VURGULANDI

Bakan Akar tarafından görüşmede Suriye'de Fırat'ın doğusunda Güvenli Bölgeye ilişkin bilinen görüş ve beklentilerimiz ifade edilerek, söz konusu bölgenin takvimde belirlenen esaslar çerçevesinde zaman kaybetmeksizin oluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

HEYETLERİN TEKRAR BİR ARAYA GELMESİ KONUSUNDA MUTABIK KALINDI

Görüşmede iki Bakan tarafından Güvenli Bölgenin oluşturulmasına ilişkin planın birinci aşamasının bu günden itibaren başlatılması ile planlamanın ileriki aşamalarını ele almak amacıyla Askeri Heyetlerin en kısa zamanda Ankara'da tekrar bir araya gelmeleri hususlarında mutabık kalındı.

Bakan Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile telefonda görüştü
Haber Yayın Tarihi: 21.08.2019 09:36 Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
İmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi