Son Dakika Haberleri: Bakan Kurum'dan depremzedelere müjde: 250 konut yapacağız

Bakan Kurum'dan depremzedelere müjde: 250 konut yapacağız

9 gün önce

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli'deki depremle ilgili yaptığı açıklamada "Depremzedelere 250 konut yapacağız. 868 hasarlı bina var. Yaralıların hepsi taburcu edildi" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Denizli merkezli 6 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Bozkurt ile Çardak ilçelerinde incelemelerde bulundu. Deprem bölgesindeki son durum hakkında bilgi veren Bakan Kurum, depremzedeler için 250 konut yapılacağını söyledi.

Bakan Kurum konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

AĞIR HASARLI BİNALAR BİR ÖNCE YIKILACAK

"Denizli'de dün meydana gelen deprem sebebiyle incelediğimiz 976 binanın 108'i ağır hasarlı, 868'i de hafif hasarlı durumda. Ağır hasarlı binaların yıkımına bir an önce başlayacağız.

5-6 AY İÇİNDE KONUTLAR TESLİM EDİLECEK

Bozkurt ve Çardak belediyelerimize nakdi yardım yapacağız. Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 150 konut ve cami inşaatını başlatıyoruz. Çardak'ta 100 konut yapılacak.En geç ay sonunda inşaat sürecinin başlamasıyla birlikte 5-6 ay içinde bu konutları tamamlayıp hak sahibi vatandaşlarımıza vereceğiz"

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2019 04:08 Bakan Selçuk, zam teklifini sunmak için Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ile bir araya geldi
Tarkan'dan Kaz Dağları'ndaki ağaçların kesilmesine şarkılı tepki! Tokat'ta iki grup arasında çıkan kavga ilçeyi savaş alanına çevirdi İzmir alev alev yanıyor! Yangın köye sıçradı