Son Dakika Haberleri: Bakanlar Kurulu OHAL'in 3 Ay Daha Uzatılmasına Karar Verdi

Bakanlar Kurulu OHAL'in 3 Ay Daha Uzatılmasına Karar Verdi

2 ay önce

Bakanlar Kurulunun ardından konuşan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, MGK'nın tavsiyesi doğrultusunda Bakanlar Kurulunun OHAL'in 3 ay daha uzatılması kararı aldığını ve konuya Meclis'e sunduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü  Bekir Bozdağ,  Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı açıklamada OHAL'i 3 ay daha uzatılması kararı alındığını açıkladı.

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI

Bozdağ şunları söyledi:

MGK'da OHAL'in uzatılmaması sosunu değerlendirdi ve değerlendirme sonucunda Olağanüstü halin üç ay daha uzatılması hususunu Bakanlar Kuruluna tavsiye etti.

Arkasından Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulumuzun FETÖ,  PKK, KCK ve bilimum terör örgütleri ile daha etkin mücadele etmek maksadıyla hızlı karar almak, alınan kararları hızlı uygulamak, OHAL'i gerekli kılan şartların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak, demokrasimizin hukuk devletinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması maksadıyla alınan tedbirlerin devamlılığını temin etmek maksadıyla OHAL'in üç ay daha uzatılmasını kararı bağlamıştır. Ve alınan karar bakanlar kurulu kararı  Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına gönderilmiştir.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Rasim Ozan Kütahyalı'nın Canlı Yayındaki +18'lik Hakareti Boşnakları Ayağa Kaldırdı AK Parti'de Çifte İstifa! Mardin ve Van İl Başkanları İstifa Etti
Galatasaray Futbol Direktörü: Teknik Heyeti Uyardık