Beyaz Miğferler'in kurucusu eski İngiliz istihbaratçı, İstanbul'da ölü bulundu! - Son Dakika

Beyaz Miğferler'in kurucusu eski İngiliz istihbaratçı, İstanbul'da ölü bulundu!

3 ay önce

Suriye'de 2012 sonunda kurulan ve Beyaz Miğferler olarak bilinen El Kaide'ye yakın ekiplerin kurucusu olan James Gustaf Edward Le Mesurier'in İstanbul'da ölü bulunduğu bildirildi. Beyaz Miğferler, El Kaide'ye olan yakınlığıyla biliniyor. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada "İdari ve adli tahkikat başlatılmıştır." denildi.

Beyoğlu'nda sokakta bulunan erkek cesedinin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olduğu belirlendi.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Ali Paşa Medresesi Sokak'ta, Kılıç Ali Paşa Camisi'ne sabah namazı için gelen vatandaşlar, sokakta hareketsiz yatan bir kişiyi gördü.

İhbar üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Üzerinden kimliğini belirlemeye yarayacak herhangi bir belge çıkmayan ceset, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

James Gustaf Edward Le Mesurier

ARAŞTIRMA SONUCU KİMLİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Polis ekiplerince yapılan araştırmada, söz konusu cesedin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olduğu belirlendi.

Le Mesurier'in eşiyle kaldığı eve giden polis ekipleri, eşinin ifadesine başvurdu.

İlk ifadesinde kocasının uyku ilacı kullandığı ve olayın sabaha karşı kendisi uyurken gerçekleştiğini anlatan eşinin, eve yabancı bir kişinin girip çıkmadığını anlattığı öğrenildi.

Binanın güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, binaya yabancı kimsenin giriş çıkış yapmadığını da tespit etti.

Düşmeye bağlı ölüm şüphesi üzerinde duran polis ekipleri, olayla ilgili çalışmasını çok yönlü sürdürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: Beyoğlu'nda İngiliz uyruklu James Gustaf Edward Lemesurier'in ölümüyle ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatılmıştır.

BEYAZ MİĞFERLER'İN KURUCUSU

Le Mesurier, Suriye'de Beyaz Miğferler'in kurucusu olarak biliniyor. Beyaz Miğferler, sivil savunma faaliyeti gösterdiğini savunsa da El Kaide'nin Suriye kolu olan Nusra Cephesi'yle yakın bağı olduğu biliniyor.

Beyaz Miğferler'in kurucusu eski İngiliz istihbaratçı, İstanbul'da ölü bulundu!
İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz ajanının bedeninde kesik izlerine rastlandı

Trump'tan yeni Suriye hamlesi: El Kaide'nin Suriye koluna 4,5 milyon dolar destek

Haber Yayın Tarihi: 11.11.2019 01:49 

YORUMLAR


Son Dakika

2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış
Tartıştığı eşini keserle öldüren kadının kızı: Evin banyosuna kamera koymuştu Trump, sözde Orta Doğu barış planının öngördüğü İsrail ve Filistin haritasını paylaştı

Son Dakika Haberleri