Son Dakika: Beyaz Saray'dan Japonya'nın yeni Başbakanı Suga Yoşihide'ye tebrik - Son Dakika

Son Dakika: Beyaz Saray'dan Japonya'nın yeni Başbakanı Suga Yoşihide'ye tebrik

Son dakika gelişmesine göre Beyaz Saray, Japonya Başbakanlığına seçilen Suga Yoşihide'yi tebrik ederek ABD Başkanı Donald Trump'ın iki ülke arasındaki müttefikliği geliştirme vizyonunu sürdüreceğini bildirdi.

Son Dakika: Beyaz Saray'dan Japonya'nın yeni Başbakanı Suga Yoşihide'ye tebrik, System.String[]

Beyaz Saray, Japonya Başbakanlığına seçilen Suga Yoşihide'yi tebrik ederek ABD Başkanı Donald Trump'ın iki ülke arasındaki müttefikliği geliştirme vizyonunu sürdüreceğini bildirdi.

Beyaz Saray Basın Sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Suga Yoşihide'yi, Liberal Demokrat Partinin (LDP) başkanı ve akabinde Japonya başbakanı seçilmesinden dolayı tebrik edildi.

"Başkan Donald Trump, kendisi ve Japonya'nın eski Başbakanı Abe Şinzo tarafından oluşturulan özgür ve açık bir Hint-Pasifik vizyonunu sürdürmeye kararlıdır, buna ABD-Japonya müttefikliğini güçlendirmek ve ortak hedeflerimizi desteklemek de dahildir." ifadesine yer verilen açıklamada, iki ülke arasındaki ilişkinin hiç olmadığı kadar güçlü olduğu ve Trump'ın, Suga ile çalışmayı sabırsızlıkla beklediği vurgulandı.

Hafta içi yapılan LDP iç seçimlerinde kullanılan 534 oyun 377'siyle Suga, oyların yüzde 70'ini kazanıp LDP lideri olmuştu. Japonya parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisinde (Şuugin) bugün düzenlenen oturumda, Suga Yoşihide, LDP hakimiyetindeki 465 koltuklu meclisin üyelerinden 314'ünün oyunu alarak, Japonya'nın yeni başbakanı olmuştu.

Suga, başbakanlık görevini Eylül 2021'deki olağan genel seçimlere kadar yürütecek.

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 17:01 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika: Beyaz Saray'dan Japonya'nın yeni Başbakanı Suga Yoşihide'ye tebrik - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eski futbolcu Emre Aşık, kendisini öldürmek için plan yapan eşi Yağmur Aşık'a karşı koruma kararı aldırdı Son Dakika! Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'ın işgal ettiği 3. Piyade Alayı darmadağın edildi Kiralık gelinliği kirlendiği için almayan kadını, kız kardeşiyle beraber darp ettiler Genç kadını eve kapatıp işkence yaptı! Önce kendisinin sonra sevgilisinin bileklerini kesti UBS'den heyecanlandıran tahmin: Ons altın yıl sonuna doğru 2 bin dolara ulaşabilir Savaşmaktan kaçan Ermeni erkeklere yurt dışı yasağı ile önlem Kreşte boğazına hamur kaçmasıyla felç kalan Mukaddes'in babası: Kızım ihmal kurmanı oldu Çukur dizisinde Erdenet ailesinin gizemli üyesi Ogeday sonunda yüzünü gösterdi