Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor - Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor

02.12.2020 12:28

Son dakika! Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17:00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ana gündem maddesi ise aşı çalışmaları olacak.

Ülkemizde artan koronavirüs vaka ve vefat sayılarından sonra yeni kısıtlama tedbirleri alınırken, gelinen ciddi durum sonrası dünya üzerindeki aşı çalışmaları da yakından takip edilmeye başlandı. Özellikle Türkiye'de denenen aşıların akıbeti vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

AŞI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık edeceği Bilim Kurulu toplantısı saat 17.00'de video konferans yöntemiyle gerçekleşecek. Toplantının ana gündem maddesi ise aşı olacak. Kurul, Türkiye ve dünyadaki aşı çalışmalarını değerlendirecek.

ÖNCELİKLİ GRUPLAR GÖRÜŞÜLECEK

Öte yandan Türkiye'deki aşılama sürecine dair de değerlendirmeler ele alınacak. Aşının kimlere yapılacağı ve öncelikli gruplar görüşülecek.

BAKAN KOCA ÇİN AŞISI İÇİN TARİH VERMİŞTİ

Bakan Koca dün Çin aşısını 11 Aralık'tan sonra aşılamaya başlayacaklarını açıklamıştı. Ayrıca, aralık ayında 20 milyon aşı temin ederek yoğun bir şekilde aşılama çalışmalarını sürdürmek istediklerini ifade etmişti.

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında Aşı gündemiyle toplanıyor

Son Dakika Güncel Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında 'Aşı' gündemiyle toplanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Trabzonspor, Danny Rose'u transfer etmeyi planlıyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan vali ve kaymakamlara militan diyen Berhan Şimşek hakkında suç duyurusu Fenerbahçeli Caner Erkin, Beşiktaş'ı icraya verdi Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Dayısının ölüm haberini alan Demet Akalın'ın sözleri yürek burktu Vergi rekortmenlerinin adlarını açıklamamasına Babacan'dan çarpıcı yorum: Saklanıyorlar, 'aman abi çökerler' korkusu var Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi