Bosna Hersek'in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı - Son Dakika

Bosna Hersek'in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı

16.11.2020 01:21

Bosna Hersek'te dün yapılan yerel seçimlerde, ülkenin orta kesimindeki Travnik şehrinde belediye başkanlığını, seçim günü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Mirsad Peco kazandı. Peco'nun sabah saatlerinde hayatını kaybettiği duyurulurken, seçmenlerin buna rağmen Peco'ya oy vermesi dikkatten kaçmadı.

Bosna Hersek'te dün yapılan yerel seçimlerde ilginç bir olay yaşandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Demokratik Eylem Partisi'nin (SDA) Travnik'teki belediye başkan adayı Mirsad Peco'nun seçimi kazandığı açıklandı. Peco'nun birkaç gündür durumun ağır olduğu ve dün sabah koronavirüsten öldüğü açıklandı.

TRAVNİK'TE SEÇİMLER TEKRARLANABİLİR

SDA Genel Başkanı Bakir İzetbegovic düzenlediği basın toplantısında, Travnik'te belediye başkanlığını kazanan SDA adayı Peco'nun sabah hayatını kaybetmesi nedeniyle muhtemelen burada seçimlerin tekrarlanacağını söyledi.

ÖLÜM HABERİ AÇIKLANMASINA RAĞMEN SEÇMENLER OY VERDİ

Peco'nun ölüm haberinin henüz erken saatlerde açıklanmasına rağmen Travnikli seçmenlerin bu adaya oy vermesi dikkati çekti.

MERKEZ SEÇİM KURULU HENÜZ AÇIKLAMA YAPMADI

Öte yandan, Merkez Seçim Kurulu (CIK), ilk kez karşılaşılan bu sıra dışı durum karşısında nasıl bir adım atılacağı hususunda henüz açıklama yapmadı. Bu arada, Mostar dışındaki tüm şehirlerde yapılan yerel seçimlerde katılımın yüzde 50 civarında kaldığı bildirildi.

Bosna Hersek'in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bosna Hersek'in Travnik şehrinde seçimi koronavirüs nedeniyle ölen aday kazandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Suluk reklamı yapan Duygu Özaslan dalga konusu oldu: Bittikçe doldurabiliyorum Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında Nihal Candan, ürün tanıtımı yapmak için kar üstünde mini şortla poz verdi