Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım - Son Dakika

Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım

01.12.2020 11:28

Ordu'da, çaldıkları 18 çuval fındığı pişmanlık duyup, iş yeri sahibine iade etmek için dönen 2 hırsız, polis tarafından yakalandı. Hırsızlardan biri ifadesinde, "Yolda giderken hata ettiğimi anladım, geri dönüp fındıkları teslim ettim" dedi.

Önceki gün Altınordu ilçesine bağlı Şirinevler Mahallesi Ata Sanayi'nde meydana gelen olayda sokağa çıkma yasağını ihlal eden S.D. ve A.G., Bilal Aksu'ya ait iş yerine girerek, 18 çuval fındığı alıp, kaçtı. Bir süre sonra pişman olan S.D., dükkan camında yazılı telefon numarasından ulaştığı Aksu'ya, "18 çuval fındığını çaldım. Çok pişmanım, geri getiriyoruz, polise haber verme" dedi. Görüşmenin ardından şaşkına dönen iş yeri sahibi, durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbarla harekete geçen sivil polis ekipleri bölgede konuşlanırken, iş yeri sahibi de dükkan önünde beklemeye başladı. Hırsızlar, çuvalları teslim ettiği sırada polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan A.G. ve S.D., ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülürken, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle de kendilerine 3 bin 150 TL ceza kesildi. 18 çuval fındığını geri alan Bilal Aksu, şüphelilerden şikayetçi olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım

"KEPENKLERİ İNDİRİP, KİLİDİ AÇIK BIRAKMIŞ"

İş yeri sahibi Bilal Aksu, şüpheli S.D.'nin olay saatinde önce iş yerine gelerek kendisine fiyat sorduğunu, kapattığı dükkanın kepengini indirmede de yardım ederek, kilidi açık bıraktığını söyledi. Aksu, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirterek, "Sokağa çıkma yasağının olduğu gece gelerek, fındık alım fiyatını sordu. Konuşmadan sonra çıkacağımı söyledim. Çıkarken 'kepengi çekeyim' dedi, bende 'çek' dedim. Kepengin bir tarafını o çekti, ben de ışıkları söndürdüm. Meğer kilidi kapatmamış. Aklıma böyle bir şey hiç gelmedi. Evime gittim, tanımadığım bir numaradan arandım. 'Bir suç işledim' dedi. Suç işlediysen beni niye arıyorsun polise git dedim. 'Depodan 18 çuval fındık çaldım. Fındığı gelip, geri teslim etmek istiyorum. Beni polise şikayet etme' dedi. Şaka sandım ama gerçek oldu. Durumu polise bildirdim, yakalandılar, şikayetçi oldum. Sanırım fındığı satamadılar. Hırsızlığın affedici bir yanı yok. Babamın oğlu da olsa hırsızlık yapıyorsa bunu affetmem. Vatan hainliği affedilmeyecek bir suçsa hırsızlık da affedilir bir suç değildir" dedi.

Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım

YOLDA PİŞMANLIK DUYMUŞ

Gözaltına alınan ve sorgusunun ardından serbest kalan şüpheli S.D.'nın polise verdiği ifadesinde, yolda pişmanlık duyup, hatasını anladığını söylediği belirtildi. S.D. ifadesinde, "Yakın komşum olan A.G.'yi aradım 'depoda fındığım var. Oradan alıp tüccara satmaya götüreceğiz' dedim ve buluştuk. Kilidini kilitlemediğim kepengi açtık, aracı doldurana kadar fındık yükledim. Yolda giderken olanlardan habersiz A.G.'ye durmasını söyleyerek, 'hata yaptım, fındık benim değil, geri vereceğim' dedim. Yolda hata ettiğimi anladım, geri dönüp fındıkları teslim ettim. Fındığı eksiksiz getirdim. Fındığı taşıttığım A.G.'nin olayla hiç bir ilgisi yoktur. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.

Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım - Son Dakika


YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Amasya'da yüzde 50'lik içme suyu indirimine sevinen muhtarlar pankart astı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdi Araç muayenede yeni düzenleme: Ağır hasarlı araçlar bir ay içinde herhangi bir istasyonda tekrar muayeneye girebilecek Burcu Kıratlı'nın aşkından yanan Sinan Akçıl'dan evlilik açıklaması Mehmet Ali Erbil'in konuk olduğu İbo Show'da duygusal anlar! Gözyaşları sel oldu Kız arkadaşına intihar mesajı atan genç için ekipler seferber oldu Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek