Son Dakika Haberleri: Çavuşoğlu Duyurdu: ABD'de Yapılacak Menbiç Görüşmesi Ertelenebilir

Çavuşoğlu Duyurdu: ABD'de Yapılacak Menbiç Görüşmesi Ertelenebilir

4 gün önce

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Tillerson görevden ayrıldığı için 19 Mart'ta ABD ile planladığımız Menbiç görüşmesi ertelenebilir" dedi.

 Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇavuşoğluMoskova'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Moskova'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "Tillerson görevden ayrıldığı için Menbiç toplantımız ertelenebilir" açıklamasında bulundu.

"S-400 TESLİMATI HIZLANDIRILACAK"

Lavrov, Rusya'nın S-400'lerin teslimatını hızlandıracağını söyledi. Çavuşoğlu da füze savunma sistemi Türkiye'ye ne kadar çabuk gelirse, o kadar iyi olacağını belirtti.

"MENBİÇ TOPLANTISI ERTELENEBİLİR"

Çavuşoğlu, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Suriye'nin topraklarında kimsenin tehdit oluşturmaması gerekiyor. Teröristlerin burada barınmaması gerekiyor. ABD Astana'da gözlemci, ne olduğunu görüyorlar. Münbiç ve YPG'nin kontrol ettiği yerlerin istikrara kavuşturulması yönünde bir anlayış var. Çalışma grubu var, Rex Tillerson görevden ayrıldığı için ABD ile yapmayı planladığımız toplantımız ertelenebilir."
Teröristlerin 12 Odalı Yer Altı Mühimmat Deposu Bulundu Türk Dizilerine Savaş Açan Prens Salman, ABD Yıldızlarına Kucak Açtı!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Annesiyle Babasının Görüşmesine İzin Vermiyor Trump, İran ile Yapılan Nükleer Anlaşmasından Çekiliyor