Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü - Son Dakika

Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü

27.11.2020 08:37

Artvin'de kaymakamlığa ait yöresel ürünlerin satışının yapıldığı bir çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen iki genç tavanın çökmesi sonucu mahsur kaldı. Balkondan atlayarak canlarını zor kurtaran iki arkadaş yanıkları nedeniyle tedavi altına alındı. Olayı anlatan gençlerden biri "Devletin malını kurtarmak istedik" ifadelerinde bulundu.

Talihsiz Kaza, 25 Kasım günü saat 03.00 sıralarında Yusufeli ilçesinin Altıparmak köyünde turizme yönelik hizmet veren mekanda meydana geldi. Coşkun Enes Delioğlu (19) kendine ait pansiyonda arkadaşları Semih Kibar (19) ve Onur Güntekin ile birlikte otururken, yaklaşık 100 metre uzaklıkta işletmeciliğini de kendisinin yaptığı kaymakamlığa ait çay evinde yangın çıktığını fark etti.

ALEVLERİN ARASINDA DALDILAR

İtfaiyeye haber veren üç genç, ardından üst katı ahşaptan olan iki katlı çay evindeki eşyaları kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Yangının şiddetini artırması sonucu Kibar ve Gündekin dışarı çıkarak itfaiyenin gelmesini beklemeye başladı.

TAVAN ÇÖKÜNCE ÇIKAMADILAR

Bu sırada Coşkun Enes Delioğlu'nun dışarı çıkmadığını gören Semih Kibar, alevlere rağmen arkadaşını kurtarmak için yeniden içeri girdi. Dumandan etkilenen arkadaşına destek oldu. İki arkadaş yanan binadan çıkmak için kapıya yöneldikleri sırada tavan çökünce, çıkış yolları kapandı. Özellikle baş ve elleri önemli ölçüde yanan Kibar ve Delioğlu balkonun camekanını açıp kendilerini boşluğa bırakarak kurtuldu.

Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü

"AMACIMIZ DEVLETİN MALINI KURTARMAKTI"

Çevredekilerin yardımı ile ambulansla Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Delioğu ve Kibar burada yapılan ilk müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Merkezi'nde tedavi altına alındı. Aynı odada yan yana yatan Delioğu ve Kibar'ın el ve başlarında ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştu. Uzun bir süre tedavi görmeleri gereken iki arkadaş birbirine destek oluyor. Coşkun Enes Delioğlu'na nazaran sağlık durumu daha iyi olan Semih Kibar yaşadıkları olayı şöyle anlattı:

"Arkadaşımız Coşkun Enes Delioğlu'na ait pansiyonda oturuyorduk. Pandemi nedeniyle kimse yoktu. Çıkıp dolaşmak isterken pansiyona yaklaşık 100 metre uzaklıktaki çay evinden alevlerin çıktığını gördük. Orası aslında kaymakamlığa ait ama işletmesini Coşkun Enes Delioğlu yapıyordu. Üst katı ahşaptan olan çay evindeki eşyaları kurtarmak için hemen içeri girdik. Ama ahşap olduğu için alevler bir anda yükseldi. Onur ve ben dışarı çıktık. Coşkun'un içeride kaldığını görünce hemen içeri girdim. İkimiz dışarı çıkmak üzereyken asma tavan düştü ve yolumuzu kapattı. Güçlükle balkona yönelip kendimizi dışarı attık. Sonrasını hatırlamıyoruz. İçerisi cehennem gibiydi. Amacımız devletin malını kurtarmaktı. Yaralarımız derin umarım kısa sürede iyileşiriz."

Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü
Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü
Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü
Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Çay ocağında çıkan yangına müdahale etmek isteyen gençler ölümden döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güne yatay seyirle başlayan dolar 7,41'den işlem görüyor G.Saray'ın Türk Telekom Stadı'ndaki 500. golünü atan Sekidika gözyaşlarını tutamadı Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar Kilosu 10 bin liraya satılan arı sütünde korona nedeniyle talep patlaması yaşanıyor Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı