Son Dakika: Cezaevlerinde alınan önlemlerin süresi 2 hafta daha uzatıldı - Son Dakika

Son Dakika: Cezaevlerinde alınan önlemlerin süresi 2 hafta daha uzatıldı

Son dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında cezaevlerinde alınan önlemlerin süresi 2 hafta daha uzatıldı. Bu önlemler içerisinde mahkumların tüm görüşleri, cezaevleri arasındaki nakiller ve aile görüşme odalarının kullanımları da yer alıyor.

Adalet Bakanlığı'nın koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cezaevleri için 13 Mart'ta aldığı önlemlerin süresi iki hafta daha uzatıldı. Bilim Kurulu'nun tavsiyesi üzerine iki hafta daha uzatılan cezaevleri tedbirleri arasında; cezaevlerindeki tüm görüşler, cezaevleri arası nakiller, aile görüşme odalarının kullanımı yer alıyor.

''AVUKAT ZİYARETİ DAHİL BÜTÜN GÖRÜŞLER ERTELENDİ''

Adalet Bakanlığı tarafından, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda ceza infaz kurumlarında koronavirüse karşı alınan tedbirlerin uzatıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada, "Açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, açık ceza infaz kurumlarında kalanların özel izin hakları, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan bir başka kuruma yapılan nakiller, hükümlülerin dışarıyla temasının mümkün olduğu; kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri, birden fazla koğuşla birlikte yapılan toplu faaliyetler, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımı, ceza infaz kurumlarında anneleri ile birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulaması iki hafta süreyle ertelendi." ifadelerine yer verildi.

ZORUNLU ZİYARETLER, BAŞSAVCILIK KARARI İLE YAPILACAK

Tutuklu ve hükümlü yakınlarının zorunlu durumlarda ziyaretleri Cumhuriyet Başsavcılığı kararı ile yapılabilecek. Avukatlar zorunlu durumlarda maske, eldiven gibi tedbirler alarak kapalı görüş yapabilecek.

Son Dakika: Cezaevlerinde alınan önlemlerin süresi 2 hafta daha uzatıldı


Son Dakika

Canlı yayında göğüsleri görünen jüri üyesi itiraf etti: Bilerek yaptım "10 milyon liram olsa müziği bırakırım" diyen İrem Derici'ye para yağdı Acun Ilıcalı, anneliğini çok beğendiği Şeyma Subaşı'nı öve öve bitiremedi Karnı burnunda olan ünlü şarkıcı, mayo giyip denize koştu İletişim ödülünde Cemal Can ile konuşan Danla Bilic, kendisine laf atan Yasin'e sert çıktı: Hesabınla vedalaş Oyuncu Saruhan Hünel, Kuruluş Osman dizisinden ayrıldı Mısırlı sunucu Lobna Asal, canlı yayında dakikalarca sevdiği maymunun saldırısına uğradı Şarkıcı Sinan Özen'in yenidoğan bebeği 6. kez ameliyat oldu Oyuncu Bahar Şahin'den gülümseten çocukluk itirafı: Galatasaraylı olduğum için Arda Turan'a aşıktım Acun Ilıcalı, en büyük pişmanlığının ne olduğunu açıkladı Cem Yılmaz, ilk kez Serenay Sarıkaya'yla fotoğrafını paylaştı Kanal D'deki görevinden istifa eden Buket Aydın, ekranlara döneceği tarihi paylaştı Sıkı spor yapan genç oyuncu, fit halini köpük banyosu pozuyla sergiledi Senelerdir poz verirken gülümsemeyen Victoria Beckham, ilk kez kahkaha atarken fotoğraf çekti Victoria Beckham, banka tatilini David Beckham'ın fotoğrafını paylaşarak kutladı