Son dakika! Cezayirli aktivist Buravi, Hazreti Muhammed'e hakaret davasında hapis cezası aldı - Son Dakika

Son dakika! Cezayirli aktivist Buravi, Hazreti Muhammed'e hakaret davasında hapis cezası aldı

05.05.2021 06:09
Son dakika! Cezayirli aktivist Buravi, Hazreti Muhammed'e hakaret davasında hapis cezası aldı, System.String[]

Son dakika habere göre Cezayirli siyasi aktivist Emire Buravi, "Hz. Muhammed'e hakaret ve hadislerle alay etmek" suçlamalarıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

Cezayirli siyasi aktivist Emire Buravi, "Hz. Muhammed'e hakaret ve hadislerle alay etmek" suçlamalarıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

Cezayir İnsan Hakları Savunma Birliği'nin yazılı açıklamasına göre Şiraka Mahkemesi, Buravi'yi, "Peygambere hakaret ve alay etmek" suçlarından yargılandığı davada, 2 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Açıklamada, Buravi'ye "sosyal medya platformlarında Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" gerekçesiyle açılan başka bir davada daha 2 yıl hapis cezası verildiği kaydedildi.

22 Ekim 2020 tarihinde bir grup Cezayirli avukat, siyasi aktivist Emire Buravi'yi, sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlarda Hz Muhammed'e hakaret ettiği ve dini değerleri aşağıladığı için dava ettiklerini duyurmuştu.

Cezayir Mahkemesi, daha önce de dini alanda çalışma yapan bir akademisyeni, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda "İslam'a hakaret ettiği" gerekçesiyle 3 yıl hapis ve 50 bin Dinar (yaklaşık 400 ABD doları) para cezasına çarptırmıştı.

Cezayir'de Ceza hukukuna göre, Hz. Muhammed veya diğer peygamberlere hakaret etmek, İslami sembollerle sözlü, yazılı ya da çizim yoluyla alay etmek, 3 ila 5 yıl hapis ve para cezası ile cezalandırılıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika! Cezayirli aktivist Buravi, Hazreti Muhammed'e hakaret davasında hapis cezası aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yasak aşk yaşayan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde bulundular Yasak aşk yaşayan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde bulundular Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsrail çağrısı: BM girişimlerini derhal başlat Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsrail çağrısı: BM girişimlerini derhal başlat Papağana işkence videosuyla tepki çeken MasterChef Murat, yeni imajıyla gündem oldu Papağana işkence videosuyla tepki çeken MasterChef Murat, yeni imajıyla gündem oldu İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı Uyuşturucu baronu Cemal Nayır hayatını kaybetti Uyuşturucu baronu Cemal Nayır hayatını kaybetti Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Oğlunun vurulduğunu gördü, tarlaya girip oğlunu vuranı öldürdü Oğlunun vurulduğunu gördü, tarlaya girip oğlunu vuranı öldürdü
Advertisement