Son Dakika Haberleri: Almanya'nın İncirlik Kararı Sonrası Erdoğan'dan Kritik Ziyaret

Almanya'nın İncirlik Kararı Sonrası Erdoğan'dan Kritik Ziyaret

8 gün önce

Almanya'nın İncirlik'ten çekilme kararı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan 7-8 Temmuz'da Almanya'ya gidecek. Erdoğan, 5 Haziran'da Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i kabul etmişti.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, 7-8 Temmuz'da  Almanya'ya gidiyor. Ziyaretin son dönemlerde  İncirlik krizi ile gerilen ilişkilere yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.

MASADA FETÖ, İNCİRLİK VE MİTİNG YASAKLARI VAR

Türkiye ve  Almanya arasındaki ilişkiler son dönemde,  Almanya'nın FETÖ'cülere yönelik sığınma taleplerine olumlu yanıt vermesi,  İncirlik Üssü,  Almanya'da yapılması planlanan referandum mitinglerine getirilen yasaklar gibi konularla karşılıklı olarak gerilmişti.  İncirlik krizi  Almanya'nın üsteki askeri varlığını çekme kararı ile sonuçlanmıştı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın temmuz ayında gerçekleştireceği ziyaret bu başlıklar açısından oldukça önem kazanıyor.

5 TEMMUZ'DA ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI'NI KABUL ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  5 Haziran'da,  Türkiye'ye resmi temaslarda bulunmak üzere gelen  Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i kabul etmişti.Fırtına Obüsleri Afrin'de Bulunan PKK/YPG Mevzilerini Vurdu Suudi Arabistan, Katar'a Kapıları Kapattı: Şartlarımız Tartışmaya Açık Değil
Almanya Başbakanı Merkel Döner Kesip Kebap Yedi Kılıçdaroğlu'nun Konaklayacağı Yerin Önüne Bir Kamyon Gübre Döküldü