Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün saat 18.00'de Vladimir Putin ile görüşeceğiz - Son Dakika

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün saat 18.00'de Vladimir Putin ile görüşeceğiz

2 ay önce

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de Esed rejimini destekleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün saat 18.00'de bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söyledi. Erdoğan, "İdlib'deki tüm gelişmeleri ele alacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İdlib'de yaşanan gelişmelere ilişkin önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de farklı tarafları destekleyen Rus Lider Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini duyurdu. Erdoğan, "Bu akşam 18.00 gibi Putin'le görüşmem olacak. İdlib'deki tüm gelişmeleri ele alacağız" dedi.

Erdoğan şu şekilde konuştu:

"Bu akşam 18.00 gibi Putin'le görüşmem olacak. İdlib'deki tüm gelişmeleri ele alacağız. Yoğun bir savaş devam ediyor. Oradaki muhaliflerle rejim arasında yoğun devam eden çatışmalar neticesinde 2 şehidimiz var. Çok çok fazlasıyla 150 rejim mensubu etkisiz hale getirildi. Çok sayıda araç gereç imha edildi. Bu konuda son rakamlar 12 tank, 3 zırhlı araç, 14 top obüsü, 2 doçkalı pikap imha edildi. Oradaki mücadele devam ediyor.

"GÖRÜŞME, ORADAKİ TAVRIMIZI BELİRLEYECEK"

Bu akşamki görüşmemiz oradaki tavrımızı belirleyecek. İdlib halkına zulüm durmadığı sürece bizim oradan çekilmemiz söz konusu değil. Burada bu zulüm duracak. 1 milyona yakın insan sınırımıza göç ediyor. Biz bu insanları nerede iskan edeceğiz.

"HAFTER MAAŞLI LEJYONER"

Hafter bizim için bir muhatap değil. Hafter orada bir maaşlı lejyoner, meşru birisi değil, illegal, gayrimeşru. Meşru olan lider Serrac'tır. Libya halkıyla 500 yıla yakın bir dostluğumuz var."

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün saat 18.00'de Vladimir Putin ile görüşeceğiz
Erdoğan'dan "ABD'den Patriot alacak mıyız?" sorusuna yanıt: İki sistemi de kullanabiliriz
Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşı azarlayan Uşak Valisi'yle ilgili konuştu: Biraz tolere edici bakmalıyız
Habertürk canlı yayını fena karıştı! Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu canlı yayını terk etti Isparta'daki koronavirüs vaka sayılarının neden bu kadar yüksek olduğu belli oldu