Son Dakika Haberleri: 12 Eylül Askeri Darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan mesaj yayınladı

12 Eylül Askeri Darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan mesaj yayınladı

2 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin yıl dönümünde, "Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır." açıklamasında bulundu.

12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan "Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır."mesajı paylaştı.

Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız #12Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. O karanlık günlerde haksız şekilde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygıyla ve rahmetle yad ediyorum."

"MİLLİ İRADEYE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"Bu millet, bir daha asla yeni 27 Mayıs'ların, #12Eylül'lerin, 28 Şubat'ların, 15 Temmuz'ların yaşanmasına izin vermez. Bizler de her zaman darbelerin karşısında durmuş bir siyasi kültürün temsilcileri olarak Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz."

.

12 Eylül Askeri Darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan mesaj yayınladı
Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 06:46 2002 yılından beri Erdoğan'la ilgili arşiv yapıyor! Odada yer kalmadı
Buse Varol, fit görüntüsüyle sosyal medyayı salladı Günlük burç yorumları 15 Eylül 2019 Pazar (Haftalık burç yorumları) Iğdır'da 9 gün önce yaralanan Uzman Çavuş şehit düştü