Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump Arasında Kritik Görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump Arasında Kritik Görüşme

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı konusu ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Trump arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede, iki ilişkilerin ele alınmasının yanı sıra, terörle mücadele, Cemal Kaşıkçı meselesi ve Suriye'deki son gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

GÖRÜŞMEDE SURİYE KONUSU DA ELE ALINDI

Amerikalı Pastör Andrew Brunson ile ilgili hukuki sürece de değinilen görüşmede iki lider, Türkiye ve ABD arasındaki işbirliğini her alanda normalleştirme ve geliştirilme kararlılıklarını teyit ettiler, FETÖ dahil terörle mücadelede işbirliği konusunu ele aldılar. Görüşmede, Münbiç konusundaki yol haritasının biran önce hayata geçirilmesinin önemine işaret edilirken ve İdlib mutabakatının önemi vurgulandı.

KAŞIKÇI KONUSUNDA MÜTABAKAT

Erdoğan ve Trump, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğundan öldürülenCemal Kaşıkçı olayının, bütün yönleriyle aydınlatılması gerektiği hususunda mutabık kaldı.

KAŞIKÇI OLAYI

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de giriş yaptığı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan çıkmamasının ardından geçen 18 gün sonrasında Suudi makamları, konsoloslukta çıkan bir kavga sonucu öldüğünü itiraf eden açıklamalarda bulundu. Gelişmeleri ilk günden itibaren yakından takip eden herkesin birinci gündeminde "Kaşıkçı'nın cesedi nerede?" sorusu yer alıyor.
3 Çocuk Annesi Kadın, 61 Yaşındaki Yasak Aşkının Kurbanı Oldu Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı

Milli Sporcu Batuhan Kurt Hayatını Kaybetti