Son Dakika: Beyrut'ta meydana gelen patlamada yaralanan 8 Türk vatandaşından 7'sinin durumu iyi - Son Dakika

Son Dakika: Beyrut'ta meydana gelen patlamada yaralanan 8 Türk vatandaşından 7'sinin durumu iyi

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyrut'ta önceki akşam meydana gelen patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığını 7'sinin durumunun iyi olduğunu bir vatandaşımızın ise beyin sarsıntısı geçirdiğini ifade etti.

Resmi temaslarda bulunmak için Libya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta önceki akşam meydana gelen patlamada yaralanan Türk vatandaşlarının son durumu hakkında konuştu. Çavuşoğlu, bir vatandaşımızın beyin sarsıntısı geçirdiğini diğer vatandaşlarımızın ise durumunun iyi olduğunu söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"AĞIR YARALI OLAN VATANDAŞIMIZIN VİDEOSUNU GÖRDÜM"

"150 insan öldü maalesef, 5 binden fazla yaralı var. 8 vatandaşımız yaralandı. 7'si ayakta tedavi oldu. Bir vatandaşımızın ise yaralandığı anların videosunu gördüm. Patlamayı duyunca dışarı çıkmaya çalışırken cisimler kafasına isabet ediyor. Bu cisimlerden dolayı beyin sarsıntısı geçiriyor.

"YARALANAN KİŞİ 20'Lİ YAŞLARDA BİR EVLADIMIZ"

1. ameliyatını oldu belki 2. ameliyat olabilir. İlk ameliyattan sonra doktorlar 'durumu daha iyi' demişti. 60-70'li yıllarda Mardin'den giden bir ailenin 20'li yaşlardaki evladı yaralanan kişi Muhammed kardeşimiz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı takip ediyoruz."

NE OLMUŞTU?

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti. Patlama sonucu Beyrut adeta kıyameti yaşarken ekonomik olarak da 5 milyar dolarlık zarar verdi.

Son Dakika: Beyrut'ta meydana gelen patlamada yaralanan 8 Türk vatandaşından 7'sinin durumu iyi

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2020 13:47

Son Dakika Güncel Son Dakika: Beyrut'ta meydana gelen patlamada yaralanan 8 Türk vatandaşından 7'sinin durumu iyi - Son Dakika

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla Başkentlilere duyurdu Kahramanmaraşlı kebapçı, çalışacak eleman bulamayınca çareyi yazdığı ilanda içini dökmekte buldu Aleyna Çakır'ın ölümündeki baş şüpheli Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Çakır ailesinin avukatı her şeyi açıkladı Başakşehir ile Galatasaray arasında müthiş takas: Al Diagne'yi, ver İrfan Can'ı CHP'li isimden bomba iddia! Ersin Düzen'in TRT'den ne kadar para aldığını belgeyle ortaya koydu Arpa yüklü kamyonda 37 bin 500 paket kaçak sigara bulundu Yavuz Bingöl, annesinin eski videosunu izlerken gözyaşlarına boğuldu Kamu kurumlarına girişlerde HES kodu uygulaması bugün resmen başladı