Son Dakika: Ege Denizi'nde 5,3 büyüklüğünde deprem! İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi - Son Dakika

Son Dakika: Ege Denizi'nde 5,3 büyüklüğünde deprem! İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi

16.01.2022 15:05

Son dakika: Ege Denizi'nde saat 14.48'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gökçeada'nın yaklaşık 126 kilometre açığında gerçekleşen deprem, İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Ege Denizi'nde bugün saat 14:48'de merkez üssü Gökçeada açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Adanın yaklaşık 126 kilometre açığında gerçekleşen depremin derinliği 7.30 kilometre olarak ölçüldü. Depremin merkez üssünün Yunanistan'ın Haldiki yarımadasına uzaklığı ise 16.5 kilometre olarak belirlendi.

Son Dakika: Ege Denizi'nde 5,3 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi

DEPREM BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Sarsıntı İzmir, Çanakkale başta olmak üzere Trakya'da pek çok ilde hissedildi. AFAD, gelişmelerin yakından takip edildiğini açıkladı. Öte yandan depremle ilgili şuana kadar herhangi bir can ve mal kaybı ihbarı gelmedi.

Son Dakika: Ege Denizi'nde 5,3 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi

4,7 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI DERPEM

Saat 15.26'da ise bölgede ikinci bir sarsıntı kaydedildi. Depremin büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı.


YORUMLAR
500
Çanakkale'de tırla çarpışan otomobil sürücüsü öldü Çanakkale'de tırla çarpışan otomobil sürücüsü öldü Çanakkale'de çıkan yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü Çanakkale'de çıkan yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü Ukrayna'dan yola çıkan mısır yüklü 'Navi-Star' tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti Ukrayna'dan yola çıkan mısır yüklü 'Navi-Star' tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Son Dakika Güncel Son Dakika: Ege Denizi'nde 5,3 büyüklüğünde deprem! İzmir ve Çanakkale'de de hissedildi - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş