Son Dakika: Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 50 bin TL tazminat ödeyecek - Son Dakika

Son Dakika: Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 50 bin TL tazminat ödeyecek

20.01.2022 18:59

Son dakika: Ankara 35. Asliye Hukuk Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kişilik haklarını ihlal eden ifadeleri sebebiyle CHP'li Engin Özkoç'un 50 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un 4 Ocak 2020 tarihli basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Erdoğan'ın avukatı, Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu.

50 BİN TL TAZMİNAT ÖDEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişilik hakkının ihlal edildiği iddiasıyla açılan dava bugün sonuçlandı. Ankara 35'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, davanın kısmen kabulüne karar vererek 50 bin TL manevi tazminatın olay tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte tahsiline karar verdi.

YORUMLAR
500
CHP'li Ali Fazıl Kasap: 'Kütahya, Vazo Kule Projesi Gibi Şimdi de 90 Milyon TL'ye Yapılacak Olan Kanal Kütahya Projesi ile Çalkalanıyor' CHP'li Ali Fazıl Kasap: 'Kütahya, Vazo Kule Projesi Gibi Şimdi de 90 Milyon TL'ye Yapılacak Olan Kanal Kütahya Projesi ile Çalkalanıyor' Ek Bütçe Kanunu Teklifi TBMM'de Kabul Edildi Ek Bütçe Kanunu Teklifi TBMM'de Kabul Edildi Veli Ağbaba'dan En Düşük Emekli Maaşının 3 Bin Liraya Çıkarılmasına Tepki: '500 TL'lik Artışın Hiçbir Anlamı Yok' Veli Ağbaba'dan En Düşük Emekli Maaşının 3 Bin Liraya Çıkarılmasına Tepki: '500 TL'lik Artışın Hiçbir Anlamı Yok'

Son Dakika Güncel Son Dakika: Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 50 bin TL tazminat ödeyecek - Son Dakika


Advertisement