Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı

05.01.2019 15:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçe adaylarını açıkladı. AK Parti, 30 ilçenin 5'inde aday çıkarmayıp MHP'nin adayını destekleyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İzmir'in 30 ilçesindeki belediye başkan adaylarını düzenlenen tanıtım toplantısında açıkladı. AK Parti, daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi için Nihat Zeybekci'nin aday olduğunu açıklamıştı.

İşte AK Parti'nin İzmir ilçe adayları:

Balçova- Evrim Özen

Bayındır- Uğur Demirezen

Bayraklı- Ali Aslan

Bergama- Hakan Koştu

Beydağ- Ogün Asil Aydoğdu

Bornova- Reşat Gençtürk

Buca- Mustafa Arslan

Çiğli- Okan Korkmaz

Gaziemir- Nazmi Yılmaz

Güzelbahçe- Burcu Dereci

Karabağlar- Bilal Doğan

Karaburun- Ferhan Eroğlu

Karşıyaka- Ayda Maç

Kemalpaşa- Arif Uğurlu

Kınık- Sadık Doğruer

Kiraz- Saliha Özçınar

Konak- Melek Eroğlu

Menderes- Bülent Soylu

Menemen- Durmaz Bayraktar

Seferihisar- Hamit Nişancı

Selçuk- Osman Başterzi

Tire- Selman İçelli

Torbalı- Adnan Yaşar Görmez

Urla- Adıgüzel Demirel

AK PARTİ'NİN ADAY ÇIKARMAYIP MHP'NİN ADAYINI DESTEKLEYECEĞİ İLÇELER

Aliağa- Serkan Acar

Çeşme- Sema Aydın

Dikili- Buğra Akın

Foça- Serdar Mersin

Narlıdere- Süleyman Kocabıyık

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"TÜM GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN KALBİ"

"Biz İzmir'i tüm gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. İzmir'de yanan meşale tüm coğrafyayı aydınlatan meşaledir. Kardeşlerim, İzmir'in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya, o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir. Birliğimizin, dirliğimizin çiçekleridir. Bize göre İzmir'in sınırları Viyana'dan Adriyatik'ten Doğu Türkistan'dan Karadeniz'in kuzeyinden başlar. Çaka Bey'den bu yana 9 asırdır Türk şehri olan İzmir'in sevinci hepimizin sevinci olduğu gibi acısı da hepimizin ortak acısıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı
Nihat Zeybekci ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

'İZMİR, 81 MİLYONUN ŞEHRİDİR'

"Gazi Paşa'nın muhterem valideleri de burada yatıyor. İzmir, Gazi Paşa'dan Çaka Bey'e kadar bu toprakları vatan yapma sevdamızın sembolü olmaya devam ediyor. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir. Bu salonda Çaka Beylerin kahramanlığı, mangal yürekli efelerin istiklal azmi var. Bu salonda İzmir'i gavura yar etmeyiz diyerek silaha davranan fedailerin memleket sevgisi var. Bu vesileyle bin yıldır vatanımızın istikbali ve istiklali için mücadele eden kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum."

'CUMHURİYET TARİHİNİN REKORUNU KIRDIK'

Erdoğan, "İhracatta 168,1 milyar dolarlarla Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamına ulaştık. Hedefimiz 170'i yakalamaktı ama kıl payı geride kaldık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı

'CUMHURİYET TARİHİNİN REKORUNU KIRDIK'

"Bu şehir bizim hep gündüz hayalimizde, gece düşümüzde olmuştur. İzmir, aslan yatağına sokulan tilkilere karşı mücadeleye hazır mıyız? Rabbim hepinizden razı olsun. İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığının değil, ekonomik bağımsızlığının temelini de attık. İzmir İktisat Kongresi'yle başlayan kalkınma hamlemiz daha sonra maalesef sekteye uğradı. Kur faiz enflasyon üçgeninde maruz kaldığımız saldırıya rağmen, 2018'in ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyüdük. Dün 2018 ihracat rakamları açıklandı. İhracatta cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık. Hedefimiz 170'i yakalamaktı, kılpayı geride kaldık. Telafi edip, daha da ileri gideceğiz inşallah. İstihdamda 2018 yılının ilk 10 ayında 1 milyon kişinin üzerinde artış yaşandı."

"İZMİR'E 67 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK"

"Son 16 yıldı İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'e yapılan yatırım bu. İzmir'i hiçbir zaman ihmal etmedik. Bu yatırımların yapılması gerekirdi, bu yatırımları yaptık. Eğitimde 9 bin adet yeni derslik yaptık. 3 yeni devlet üniversitesi kazandırdık. Önümzüdeki 3 yıl içerisinde 14 bin kapasiteli 6 yeni yurt daha İzmir'e kazandırıyoruz. Sporda, 15'er bin kapasiteli Göztepe ve Alsancak Stadyumlarının yapımı devam ediyor. İzmir'de 18 bin kapasiteli konut projesini hayata geçirdik. Laf yok icraat yok. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yapılıyor. 2060 yatak kapasiteli olan bir dev şehir hastanesine de İzmirimiz kavuşuyor. Yaparsa AK Parti yapar. Fakat iktidar, yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiği zaman İzmir bir başka güzel olacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı

"CHP ÇÖP DEMEKTİR"

"İzmir'in çöpleri modern depolamayla mı depolanıyor, vahşi depolamayla mı? İzmir bu asırda vahşi depolama yapıyor. İzmir'e bu yakışıyor mu? CHP demek çöp demektir, CHP demek hava kirliliği demektir, CHP demek yolsuzluk, rüşvet, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekci kardeşimin buraya belediye başkanı olmasıyla birlikte bu vahşi depolamalar yerini modern depolamaya terk edecektir. Bununla ne olacak? Enerji üretimi, kompost gübre olacak. Bu vahşi depolamanın olduğu yerler kalkacak, buralarda millet bahçeleri olacak. Çevreci biziz biz. Bunlar çevrecilikten anlamaz. Biz bunun icraatini yaptık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı

İZMİR'E YATIRIMLAR

"İzmir'in bölünmüş yol uzunluğu 827 kilometreye biz çıkardık biz. AK Parti ve Binali Bey'in burada çok büyük emeği var. İstanbul-İzmir arasını 8 saatten 3.5 saate indirecek otoyolun tamamı bugün bitiyor. AK Parti yapıyor. Maliyeti ne biliyor musunuz? Maliyeti 2 katrilyon lira olan Menemen Aliağa Çandarlı otoryolunun yapımı devam ediyor. Onu inşallah bu yıl tamamlıyoruz. İzmir- Manisa yolu üzerindeki Sabuncubeli tüneli ne canlar aldı, ne sıkıntılar yaşattı. Şimdi o tüneli hallettik mi, hallettik. Nereden nereye? Bunların dışında şu an toplamda maliyeti 2 katrilyon 140 trilyon lira olan 21 yol projemiz bulunuyor. İzmir-Ankara arasını 3.5 saate düşürecek tren hattının inşası sürüyor."

ÇİFTÇİLERE DESTEK

"Göreve geldiğimizde İzmir'in çürük çarık bir havaalanı vardı. Havalimanını biz yaptık. Ardından ikinci havalimanının yapımını başladık. İzmir'in içme suyu problemini biz çözdük. Barajı yaptık, suyu getirdik. Büyükşehirlerde su sorununu büyükşehir belediyelerinin kendisinin çözmesi gerekir. İstanbul'un sorununu geldik biz çözdük. Sektörler oluşmuştu. İstanbul'a dağları delerek su getirdik. Biz Ferhat'tık Ferhat. İzmirli çiftçilerimize toplamda 3.5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal diyor ya çiftçi az, susuz. Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar ödenecek tarımsal desteklerin müjdesini İzmir'den veriyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı

'YAŞAM TARZI, İRTİCA, LAİKLİK'

"Yaşam tarzı diyerek, irtica diyerek, laiklik diyerek İzmirlinin iradesine ipotek koydular. 31 Mart'ta inanıyorum ki, siz bu yanlışlığı tersine çevireceksiniz. Ortada AK Parti'nin 16 yıllık iktidar dönemi var. Nerede, kim, giyiminden, kuşamından, düşüncesinden dolayı böyle bir sıkıntı yaşadı."

İzmir Büyükşehir'in Genç Personeli Kalbine Yenildi İzmir Büyükşehir'in Genç Personeli Kalbine Yenildi İzmir Büyükşehir, Buca Yedigöller'i Yenileyip Yeşillendirdi İzmir Büyükşehir, Buca Yedigöller'i Yenileyip Yeşillendirdi

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir İlçe Adaylarını Açıkladı - Son Dakika


Advertisement